ENGELLİLERE 52 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI

Altınordu Belediyesi ile Deniz Yıldızı Derneği’nin katkıları sonucu Altınordu’da bulunan 52 engelli vatandaşa tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Engellilerin daha rahat yaşayabilmeleri için gereken alt yapıyı hep birlikte kuracağız” dedi.

Ayışığı Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Deniz Yıldızı Dernek Başkanı Emine Acar ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Hepimiz engelli olabiliriz. Kimimiz doğuştan, kimimiz doğuştan sonra engelli olabiliyoruz. Ama beraber yaşıyoruz. Belediye Başkanı olarak bizim de şehrimizdeki engelli olan arkadaşlarımızın en rahat yaşayabileceği imkanı sunma görevimiz var. Onun içinde bütün engellilerin şehirde rahatça davranabilecekleri alt yapıyı da beraber kuracağız. Engelli kardeşlerimize yönelik özel projeler hazırladık. Engelleri ortadan kaldırarak, engelsiz bir yaşam ortamı oluşturmak için çalışmalarımız her alanda devam edecektir” dedi.

Programın sonunda 52 adet tekerlekli sandalye sahiplerine dağıtıldı.