GAZETECİ RIZA ŞİMŞEK MEZARI BAŞINDA ANILDI

Ordu Tribün Gazetesi’nin kurucusu merhum gazeteci-yazar Rıza Şimşek, ölümünün 23′üncü yıl dönümünde Orhaniye köyündeki mezarı başında anıldı.
Anma törenine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Demiröz, Ordu Valiliği Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Altınordu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç ile beraber basın mensupları ve yakınları katıldı.
Anma töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Merhum Rıza Şimşek’in gazetecilere örnek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Öncelikle Rıza Şimşek ağabeyimizi Allah rahmet eylesin.Günün zor şartlarında gazetecilik mesleğinde uzun yıllar hizmet etmiş duayen olmuş Rıza ağabey’in mezarı başındayız. Aramızdan ayrılalı 23 yıl oldu ama her seferinde hem anıları tazeleyerek hem de bir kardeşlik görevimizi yerine getirmek üzere buradayız” diye konuştu.
Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, vefat eden gazetecileri her yıl kabirleri başında anma etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Bu mesleğe emek veren arkadaşlarımızı ve ağabeylerimizi unutmuyoruz” dedi.
Merhum Gazeteci Rıza Şimşek’i anma töreni Kur’an-ı Kerim ve duaların ile son buldu.