GAZETECİ RIZA ŞİMŞEK, MEZARI BAŞINDA ANILDI

cenazeOrdu Tribün Gazetesi’nin kurucusu Merhum Rıza Şimşek, Ölümünün 22’inci yıl dönümünde Orhaniye Köyündeki mezarı başında anıldı.
Törene, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürü Vedat Öz, Altınordu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Anma töreninde konuşan Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, “Gazeteci büyüğümüz Rıza Şimşek’in mezarı başında onu anmaya geldik. Mekanı cennet olsun. Vefat eden gazeteci büyüklerimizi hiç unutmayacağımızı, unutmadığımızı göstertmek içinde her yıl mezarları başında anma programı düzenliyoruz. Tekrar mekanları cennet olsun” dedi.
Recep Aydın’ın ardından konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Merhum Rıza Şimşek’in gazetecilere örnek olduğunu belirtirken, şöyle konuştu: “Öncelikle Rıza Şimşek ağabeyimizi Allah rahmet eylesin.Günün zor şartlarında gazetecilik mesleğinde uzun yıllar hizmet etmiş duayen olmuş Rıza ağabey’in mezarı başındayız. Aramızdan ayrılalı 22 yıl oldu ama her seferinde hem anıları tazeleyerek hem de bir kardeşlik görevimizi yerine getirmek üzere burayız. Ama şuna inanıyoruz. Rıza Şimşek ağabeyimiz de hem yetiştirdikleri, geride bıraktıklarıyla hem de en azından bu mesleğin saygınlığını korumak adına yaptığı çalışmalar ile hem gazeteci, TV,Radyo, internet ve medya sektöründe çalışan tüm kardeşlerimize güzel bir örnek oluşturdu. Bu zor şartlarda bu mesleğin nasıl icra edilebileceğini 1962’den 1992 yılana kadar tüm camiaya aktarmış oldu. Ailesine sabırlar diliyoruz. Rıza ağabey ve ebediyete intikal etmiş herkese Allah’tan rahmet diliyorum”
cenazeeeBaşkan Tekintaş’ın konuşmasının ardından Merhum Rıza Şimşek, mezarı başında okunan dualarla anıldı.