“Geliri olmayan bir belediyenin hizmet üretmesi mümkün değildir”

aydın şaşmaz 1Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Aydın Şaşmaz, 31 Mayıs’ta sona erecek olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi(ÇTV)’nin ödenmesi konusunda vatandaşları uyardı.

Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, ÇTV ve Emlak Vergisi ilk taksitinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs olduğunu belirtti.

 Başkan vekili Şaşmaz, ödenen vergilerin Altınordu İlçesine hizmet olarak döneceğini ifade ederken, “ Vergiler ne kadar düzenli ve zamanında ödenirse belediyemiz de bir o kadar iyi hizmet yapar. Çünkü geliri olmayan bir belediyenin hizmet üretmesi mümkün değildir. Vatandaşlarımızdan vergilerini 31 Mayıs tarihine kadar ödemelerini rica ediyoruz. Zamanında ödenmeyen vergiler için yasa gereği gecikme zammı uygulanacaktır. Vergilerini zamanında ödeyen vatandaşlarımız bir sıkıntı yaşamayacaktır” dedi.

  Altınordu İlçesi’ni örnek bir ilçe haline getirmek için uğraştıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, “186 Bin Altınordulu vatandaşlarımızın evlerinin önüne kadar hizmet götüreceğiz. Vatandaşlarımız bu hizmetin ödedikleri vergiler ile gerçekleşeceğini bilmelidir” şeklinde konuştu