“GENÇLERİMİZİN VE ÇOCUKLARIMIZIN BEKLEDİĞİ HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, gençler ve çocukların beklediği hizmetleri gerçekleştirecekleri söyledi.

Altınordu Belediyesinin düzenlediği “Altınordu Belediyesi Mahalleler ile İftarda Buluşuyor” projesi  kapsamında Karacaömer Mahallesinde iftar yemeği verildi.

Yaklaşık 750 vatandaşın katıldığı iftar yemeğine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli, Mahalle Muhtarı Ahmet Bakıcı  çok sayıda vatandaş katıldı.

1. Etap Memur-Kent konutlarının içerisinde bulunan Mehmet Akif İnan Ortaokulu bahçesinde düzenlenen İftar yemeğinin ardından konuşan Belediye Başkanı Tekintaş, seçim öncesinde Memur-Kent sakinlerine verilen sözlerin yerine getireceğini ifade etti.

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Şuana kadar Saraycık, Cumhuriyet, Nizamettin, Kayabaşı ve Kumbaşı mahallelerimizde çok özel programları icra ettik. Bugün burada sizinle beraber olmaktan mutluyuz. Çocuklarımız, hanımefendi, beyefendi ve büyüklerimiz ile birlikteyiz. Ramazan’ın bereketini birlikte paylaşıyoruz. Bu güzellikleri paylaşırken bu akşam içerisinde bulunduğumuz Memur-Kent ile ilgili seçim öncesinde verdiğimiz sözlerimiz vardı. Bu sözlerimizi unutmadığımızı, bununla ilgili program hazırlığı yapıldığını, arka taraftan geçen ve ana yola bağladığımız yolun asfaltlanması ile ilgili 1 ay içerisinde çalışmaları başlatacağız. Memur-Kent’in kendi içerisinde bulunan alana park ve  oturma mekanı sözümüz vardı. Bu projeyi de programlıyoruz. O plan çerçevesinde gerçekleştirip sizlere verdiğimiz bu sözü yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“KARARLI VE KURALLI BİR ŞEKİLDE ALT YAPISI VE ÜST YAPISIYLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

İzinsiz yapılar konusunda kararlı ve kurallı bir şekilde çalışmaların süreceğinin altını çizen Başkan Tekintaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm mahallelerimiz de imarı, alt yapısı ve üst yapısıyla bütün çalışmaları sizlerle birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. En önemlisi izinsiz yapı noktasında kesinlikle kararlı olduğumuzu, bu konuda bizden izin alınmadan, proje sunulmadan, proje onayı alınmadan, yer gösterimi yapılmadan bina izni vermeyeceğimizi ifade ediyorum. Bunu bir kez daha burada ifade etmek istiyorum. Bundan sonra kararlı ve kurallı bir şekilde alt yapısı ve üst yapısıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın beklediği hizmetleri sürdüreceğiz. Ama en önemlisi hayat standardımızı yükseltecek bizi daha kolay hayat şartlarıyla buluşturacak olan çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz”