“HABABAM SINIFI UYANIYOR”UN GALASI YAPILDI

Altınordu Belediyesi ile Ordu İnsani Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği Ünye Deneme Sahnesi’nin hazırladığı Kadir Şenol’un yönettiği ” Hababam Sınıfı Uyanıyor” adlı oyun tiyatroseverlerle buluştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda ki galaya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, AHİ ORİSYAD Başkanı Murat Ilgaz, Altınordu Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Belediyelerimizin görevi sadece yol, su, alt yapı değildir”

Oyun öncesinde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediyelerin  işlerinin sadece yol, su ve alt yapı yapmak olmadığını belirtti.

Başkan Tekintaş, “Belediyelerimizin temel görevi yol, su, alt yapı değil. Onları mutlaka yapmamız gerekiyor.   Asıl görevleri içerisinde sanatsal faaliyetleri ve  sanatsever dostlarımızın sayısını artırabileceğimiz güzellikler icra edebilmektir” dedi.

Başkan Tekintaş, konuşmasında “Bugünkü gençlerimizin böyle bir organizasyonunda emekleriyle beraber tiyatro oyuncularımız güzel bir organizasyon gerçekleşti .Ben projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Yerli oyuncular ile gerçekleşmesi gereken bir tablonun nasıl yansıyacağını inşallah seyircimizde görmüş olacak. Bu ilk olarak gerçekleşiyor. Özellikle tiyatro sahnelerinin dolu dolu yaşanabilmesi adına biraz daha gayret sarf etmemiz gerektiğini görüyoruz.  Sanatın ilgi ile yaşatıldığı ve yaşandığı bir ortamdayız.  ” ifadelerini kullandı.

Başkan Tekintaş’ın konuşmasının ardından sahnelenen “Hababam Sınıfı Uyanıyor” adlı oyun izleyiciden büyük alkış aldı.

Altınordu Belediyesi ile Ordu İnsani Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği Ünye Deneme Sahnesi’nin hazırladığı ” Hababam Sınıfı Uyanıyor” adlı oyun izleyicileriyle buluşmaya devam edecek.