HEDEFİMİZ TEMİZ BİR ÇEVRE

Altınordu Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “”Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” Projesi’nin ilk bilgilendirme toplantısı Bahçelievler mahallesinde gerçekleştirildi.

Bahçelievler Mahallesinde düzenlenen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selahittin Aydın, Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Hayata geçirmeye çalıştıkları bu proje sayesinde çöp toplama saatleri başta olmak üzere, çöplerin kaynağında ayrıştırma işleminin de yapılacağını ifade ederek, şunları söyledi. “  Altınordu Belediyesi olarak milletimizden aldığımız en büyük teşekkürlerin arasında yaptığımız temizlik çalışmaları geliyor. 30 Mart yerel seçimlerinde milletimize verdiğimiz sözlerin arasında şehrin daha temiz ve modern bir görünüme kavuşturulması vardı. Ekiplerimizin geçen 2 yıllık süre içinde temizlik konusunda verdiğimiz sözü yerine getirdiler. Altınordu Belediyesi olarak temizlik konusunda çıtayı hep yukarıda tuttuk. Bundan sonra yapacağımız diğer çalışmalar ve hayata geçireceğimzi “”Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” projesi sayesinde çöplerin kaynağında ayrıştırarak daha düzenli bir sisteme geçeceğiz.

MAVİ VE SARI KONTEYNER EVLERE DAĞITILACAK

Proje kapsamında her eve 240 litrelik bir mavi bir de sarı olmak üzere konteyner dağıtımı yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Daha temiz bir Altınordu için çalışıyoruz. Amacımız bu proje ile çöpün kalitesini artırmak ve geri dönüşümünü kolaylaştırmak. İlk olarak Bahçelievler Mahallesinde uygulamaya koyacağımız bu projenin tüm ilçemizden destek göreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN YOLA ÇIKTIK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selahittin Aydın “ Temiz bir çevre için herkese görev düştüğünü ifade ederek “Temiz bir çevre gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras olacaktır” diye konuştu. Aydın, sözlerine şöyle devam etti. “ Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Altınordu Belediyemiz ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz “Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” projesi ile çöpü kaynağında ayrıştırarak, hem çöp’ün kalitesini artırmış olacağız, hem de çöpün  geri dönüşümünü daha kolay hale getireceğiz. Bu kapsam da Altınordu ilçemizde pilot mahalle olarak seçtiğimiz Bahçelievler Mahallesinde bu projeyi uygulamaya koyduk. Bu proje ile her apartmana iki adet çöp konteynerı vererek çöpü kaynağında ayrıştıracağız. Hedefimiz temiz bir şehri gelecek nesillerimize daha güzel ve yaşanabilir bir şekilde bırakmak olacaktır” diye konuştu.

BAHÇELİEVLER SAKİNLERİNDEN TAM DESTEK

“Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” projesinin yerinde bir çalışma olduğunun altını çizen Bahçelievler Mahalle Muhtarı İlhan Akçay, bu projeye bütün mahalle sakinlerinin destek verdiğini ifade ederek şunları söyledi “ Atıkların, çöplerin geri dönüşüme kazandırılması konusunda mahalle sakinleri olarak belediyemize tam destek veriyoruz. Bu konuda gerek Ordu Büyükşehir Belediyemize, Gerekse Altınordu Belediyemizden gelen yetkililere her konuda yardımcı olmaya hazırız” diye konuştu.

Bahçelievler Mahallesinde düzenlenen “Atıkları Ayır, Geri Dönüşüme Katıl” projesi vatandaşların soru ve görüşleri ile son buldu.