HER ZAMAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

 

1Altınordu Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşlara beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Hasta ve Engelli Hakları Koruma Derneğini ziyaret etti.

Başkan Tekintaş’ı Dernek Başkanı Göksel Demirel ve dernek üyeleriyle vatandaşlar karşıladı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada görme engelli 20 vatandaşa hayatlarını kolaylaştıracak olan beyaz baston ve konuşan saat hediye etti.
“Her zaman engelli vatandaşlarımızla birlikteyiz” diyen Başkan Tekintaş, “Hayat hepimiz için bir imtihan ve bu imtihan içerisinde hepimiz engelli adayı olarak yolumuza devam ediyoruz. Allah kaza ve beladan, sıkıntıdan bizi ve ülkemizi muhafaza eylesin. Görme engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolay kılabilecek beyaz baston ve konuşan saat ile engelli kardeşlerimizin bu ihtiyaçlarını karşılamak istedik. Tüm kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum. ” diye konuştu.

“ENGELSİZ MERKEZİN İHALESİNE ÇIKACAĞIZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçesi’ne engelli vatandaşlar için özel bir merkezi kazandıracaklarını belirtirken, “Engelsiz merkez diye ifade ettiğimiz yeni bir ihaleyi hazırlıyoruz. Yakın zamandı ihalesine çıkacağız ve yapımına başlayacağız. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak, ihtiyaçlarının temini noktasında özel bir merkezi ilçemize kazandıracağız. Sosyal kültürel sportif, eğitim gibi her türlü temel ihtiyaçların yer aldığı merkezi inşa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

DERNEK BAŞKANI DEMİREL: “BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Dernek Başkanı Demirel, “Sayın Başkanımızdan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla konuşan saat ve beyaz baston talebimiz olmuştu. Başkanımız bizi kırmayarak bugün hem ziyaret ettiler hem de hediyelerini getirdiler. Başkanımıza hem ziyareti için hem de böylesine önemli hediyesi için teşekkür ediyoruz. ” şeklinde konuştu.

Görme engelli Selim Bayram ise, “Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Beyaz baston ve konuşan saat bizim ihtiyacımızdı. Bu ihtiyacımızı karşılayan başkanımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

2

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>