HİÇ BİR ŞEY MİLLETİMİZİN İSTEMEDİĞİ ŞEKLİYLE OLMAYACAK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi ile AHİ Ordu İnsani Yardımlaşma Derneği(ORİSYAD) tarafından düzenlenen “Aşk-ı Mevla Gecesi” adlı programda yaptığı konuşmada, “Hiç bir şey geçmişte olduğu gibi olmayacak. Hiç bir şey milletimizin istemediği şekliyle de olmayacak” dedi.

Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve eşi Münire Tekintaş başta olmak üzere, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı(OTSO) Servet Şahin,ORİSYAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ilgaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ORİSYAD Başkanı Murat Ilgaz, dernek faaliyetlerinden bahsetti.

Ilgaz, Ordu halkının destekleriyle yardıma muhtaç kişilere yardım götürdüklerini belirtirken, Haziran ayında kurulan derneklerinin 40 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye ve bir çok aileye eşya, giyecek ve gıda yardımında bulunduklarını sözlerine ekledi.

Başkan Murat Ilgaz’ın konuşmasının ardından söz alan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sivil toplum kuruluşlarıyla bu tür projelerin devam edeceğini kaydetti.

“ALTINORDU KENT KONSEYİNİ OLUŞTURACAĞIZ”

“Altınordu Belediyemizin bundan sonraki süreçte sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı organizasyonlar devam edecektir” diyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Yakın süreçte Altınordu Kent Konseyi’ni oluşturacağız. Kent konseyi oluşturulduktan sonra içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini, muhtarlarımız ile birlikte Altınordu Belediyemizinde imkanlarını seferber ederek, pek çok programı ve projeyi birlikte hayata geçireceğiz. Hedefimiz, milletimizin özlediği ve beklediği hizmeti onlara sunabilmek için bir sosyal sorumluluk gereği projeleri üretmek, üretilen projeleri sizlerle beraber hayata geçirebilmektir”diye konuştu.

30 Mart seçimlerinden sonra Altınordu Belediyesinin özelikle şehrin temizliği, düzeni ve geleceğe hazırlanmasıyla ilgili çok önemli adımlar atılmaya devam ettiğinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Böyle bir yeşili mavisi iç içe olan, Karadeniz’in incisi saydığımız Ordu Büyükşehir’imizin merkezi olan Altınordu İlçemizin mutlaka farklı bir özelliği olduğunu biliyoruz. Bu özelliği ortaya çıkartmalıyız. Bir yandan düzenimizi yeniden inşaa edebilmek, bunu yaparkende sosyal sorumluluğu göz ardı etmemek üzere özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde, ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz gibi hayırsever vatandaşlarımızla bundan sonra bir çok projeyi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hiç birşey geçmişte olduğu gibi olmayacak, hiç bir şey milletimizin istemediği şekliylede olmayacak. Milletimiz nasıl istiyorsa, halk bize hangi yetkiyi vermişse o yetki doğrultusunda yeni plan ve projelerle birlikte Altınordu İlçemizide en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza çok büyük önem veriyoruz. Onların eğitimine, geleceğe hazırlanmalarını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Tekintaş’ın konuşmalarının ardından program Kur-An-ı Kerim Tilaveti, şiir ve İlahilerin okunmasının ardından Semazen gösterisi ile sona erdi.