İFTAR PROGRAMLARINDA AMACIMIZ BİRLİKTE ORUCUMUZU AÇMAKTIR.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, düzenlenen iftar programlarında amacın, “Bir içim su ile de olsa orucu birlikte açmak” olduğunu söyledi.

Şahincili Mahallesi’nde iki farklı noktada gerçekleştirilen iftar programlarına katılan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, aynı sofrada, aynı lokmaları paylaşabilmek adına organize edilen iftar programlarında hedeflerinin; bir arada, birlikte oruç açmak olduğunu ifade etti.  Şahincili Mahallesi ile Kadir Gecesinin akşamında  bir araya gelen Başkan Tekintaş, Gazze’de, İsrail ateşi altında Ramazan Ayını geçiren Filistinliler’i de unutmayarak; “Bombalar altında ölümle karşı karşıya kalmış kardeşlerimizden şehit olanlarına Allah’tan Rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi. Belediye Başkanı Tekintaş şöyle konuştu,

“Bu akşam burada düzenlenen iftar programı sayesinde Şahincili Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelmiş bulunuyoruz. İnşallah Kadir gecesini de ihya etmek üzere bundan sonra üzerimize düşen kulluk görevimizi yapmak için ibadethanelere, evlere çekildiğimizde önce verilen nimetlere karşı şükürde bulunmalıyız.  Başta Filistin olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde zulüm gören, ateş altında olan, bu geceyi ihya etmeyi düşünürken bombalar altında ölümle karşı karşıya kalmış kardeşlerimizden şehit olanlarına Allah’tan Rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Muhasara altında olan, ateş altında kalan kardeşlerimize Allah’tan yardım ve niyaz diliyorum” dedi.

Düzenlenen iftar programlarında önemli olan unsurun,  bir içim su ile de olsa orucu birlikte açmak olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  “Aynı sofrada, aynı lokmaları paylaşabilmek adına  bu akşam bir aradayız.  Sizleri bunun için  davet ettik. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Altınordu Belediyesi olarak, ben ve arkadaşlarım gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızda en temel unsur; şehrimizin temiz, çevremizin düzenli olmasıdır. Millet adına bu hizmeti yürütürken, milletin hizmetkarı olarak yaptığımız çalışmaların karşılığında takdir edilmek, doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.  İnşallah Ramazan Ayının bereketinin ardından bayramın güzelliği ile de buluştuktan sonra Cenab-ı Hak nasip ederse,  mahalle mahalle  yaptığımız  çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.