İNŞAAT SUYU VE İNŞAAT ELEKTRİĞİ SÜRELİ VERİLECEK

BAŞKAN TEKİNTAŞ, İNŞAAT SUYU VEYA İNŞAAT ELEKTRİĞİ KULLANANLARI UYARDI
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, inşaat suyu ve inşaat elektriği aboneliklerinde denetimlerin artırılacağını söyledi.
Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli ve birim müdürleri ile birlikte Defterdar, Fındıkgaz AKSA Doğalgaz AŞ. , OSKİ ve YEDAŞ yetkilileriyle bir toplantı düzenledi.
Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamasında “Hedefimiz özellikle bugüne kadar yürütülen sistem içerisindeki aksaklıkların giderilmesi ve koordinasyonun sağlanmasıydı. Ruhsat ve oturum ile ilgili mesken, iş yeri açma ve inşaat elektriği, inşaat suyu aboneliklerin yapılması ile ilgili aksaklıkların giderilmesi için birlikte bir toplantı yaptık.” dedi.
Hedeflerinin koordineli halde aksaklığın giderilmesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “İnşaat elektriğinin bundan sonra yapı, mesken ve iş yeri için kullanılmayacağını açık açık ifade ettik. Bundan sonra inşaat elektriğini ve inşaat suyu aboneliklerini yaptıran şahıslar veya müteahhitler binanın oturumunu almadan kiracıya yada vatandaşa teslim edemeyecek. Bu abonelikler takip edilecek ve verdiğimiz süre içerisinde bitip bitmediğini kontrol edeceğiz. Verilen inşaat süresi bittikten sonra firmalar YEDAŞ, OSKİ ve abonelik veren birimler takip ederek inşaat bitmemiş olsa bile elektrik veya suyu kapatacaklarını ifade ettiler.
Daha sonra süre uzatımı alırlarsa su ve elektrik devam edecek. Vatandaşlarımızdan şunu bilmesini istiyoruz. Şuan da evinde oturumları olmayanların oturum için başvurmaları gerekiyor. Gerçekleştirilen toplantıda ilgili firmalar şuanda evlerinde oturumu olmadan inşaat suyu veya elektriği kullananların tespit edilerek elektrik ve sularının kesileceğini belirttiler.” şeklinde konuştu.