İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ VERİLDİ

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu seminer verildi.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri katıldı.

Temizlik işleri personelinin önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Personelimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için uyması gereken kurallar, yasal hak ve sorumluluklar var. Burada verilen eğitimin amacı çalışanları korumak ve güvenliğini sağlamaktır. Personelimizin güvenliği ve sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Amacımız,  onların işlerini dikkatli ve sağlıklı bir şekilde yapmalarını sağlamaktır” dedi.

Başkan Tekintaş, temizlik konusunda herkesin sorumlu davranması gerektiğini kaydederek, “Temiz bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Bunu hep birlikte başarabiliriz. Yolda veya caddede elindeki çöpü yere atanları uyarın. Bunu ben birçok kez yaptım, yapıyorum. Burada alacağınız eğitimler size yol gösterici olmalı” diye konuştu.

İş Güvenliği Uzmanı Şeref Duruş, iş kazaları, iş güvenliği, alınacak tedbirler, işverenin yükümlülükleri, iş ekipmanlarının tanıtımı ve kullanımı, çalışanın yapması ve uyması gerekenler hakkında seminere katılan personellere bilgi vererek seminer karşılıklı soru-cevap şeklinde sona erdi.