İSTİKLAL MARŞIMIZ, DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞININ SEMBOLÜDÜR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Başkan Tekintaş, yayımladığı mesajında İstiklal Marşı’nın devlet ve milletin bağımsızlığının sembollerinden bir olduğunu belirtirken, “Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlık sembollerinden biri olan İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 94. yıl dönümünü kutlamaktayız.” dedi.
İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy ve aziz şehitlerimizi rahmetle andığını kaydeden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yayımladığı mesajında “ Milletimizin vatanı, milleti, bayrağı, kutsal değerleri uğruna en zor zamanlarında bile üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. Merhum Mehmet Akif de İstiklal Marşı dizelerinde bunu en güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Millet olarak Mehmet Akif’i ve İstiklal Marşımızı o dönemin zor koşullarını düşünerek daha iyi anlamalıyız. Aziz milletimiz, sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Vatan toprağında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan, vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşı’mız 12 Mart 1921 tarihinden bu güne kadar olduğu gibi, dünya durdukça ülkemizin her köşesinde tüm milletimiz tarafından gururla ve coşkuyla okunacaktır. Bu vesileyle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 94. yıldönümünü kutluyor, milli şairimiz, Mehmet Akif Ersoy‘u ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile bütün şehitlerimizi saygıyla ve şükranla anıyorum.” sözlerine yer verdi.