KALDIRIM İŞGALLERİNE SON VERECEĞİZ

site baskanAltınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İlçenin en büyük sorunu haline gelen kaldırım işgalleri ile ilgili çalışmalara başladıklarını söyledi.

               Başkan Engin Tekintaş, esnaf ve sürücülerden kaldırım işgali yapmamaları konusunda uyarılarda bulunarak, “Milletin en fazla mustarip olduğu konu kaldırım işgalleridir. Burada bir kuralsızlık hakim. Bunu esnaf, sürücülerimiz ve milletimizin desteği ile aşacağız” dedi.

Belediye Başkanı Tekintaş, açıklamasında şunları kaydetti: “Altınordu bizim göz bebeğimiz,  Büyükşehir’in de merkezidir. Altınordu, Ordu’nun aynasıdır.  Biz bu şehirde vatandaşlarımızın huzur içerisinde yaşayacağı bir ortamı hazırlamaya yönelik çalışmaları başlattık. Hedefimiz öncelikle temizlikti. Temizlikle ilgili olan konuyu sürekli ifade ediyoruz, istediğimiz noktaya taşımaya devam ediyoruz. Bitirdik demiyoruz, her şey tamam demiyoruz.  Ama gerçekten milletin en fazla mustarip olduğu konu kaldırım işgalleridir. Burada bir kuralsızlık hakim.  Israrla diyoruz ki,  ‘Belediyemizin imarda kaldırım olarak işlediği, bizimde kaldırım olarak yaptığımız her yeri esnafların işgal etmekten vaz geçmesi gerekmektedir’”

“KALDIRIMLAR YAYANIN, YOLLAR ARAÇLARINDIR”

isgalBaşkan Tekintaş, kaldırım işgali yapan esnaf ve sürücüleri ilk olarak uyaracaklarını belirtirken, “Bu problemi esnaflarımız ile bire bir konuşarak ve onları ikna ederek çözeceğiz. Metodumuzu bu şekilde planlayacağız. Zabıta ekiplerimiz ile veya sokak güvenliğini sağlayan diğer birimler ile birlikte çalışmaları bu şekilde sürdüreceğiz. Ekibimiz ile bu işi  bir neticeye kavuşturmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili çalışmalarımızı alt yapıyı oluşturduktan sonra sahada yürütmeye başlayacağız. Görünen tüm alanlarda kamuya ait olan tüm alanlarda milletin yürüme alanı olarak, engelli vatandaşlarımızın kullandığı çocuklarımızın, yaşlılarımızın kullandığı bu alanları inşallah rahat ve huzur içerisinde seyahat edebileceği bir alana dönüştüreceğiz. Burada tüm sivil toplum kuruluşlarımızın ve milletimizin desteğini bekliyoruz. Kaldırımı işgal eden arkadaşlarımızdan bu işgallerden bir an önce millet adına, topluma saygıları gereği, milletin menfaatinin sağlanacağı alanlarda kişisel bir menfaatin olmaması gerektiğini bilerek iş yerlerine çekilmelerini talep ediyoruz. isgal (2)Bu gerçekleşir ise biz onlara teşekkür ederiz. Gerçekleşmez ise kamu sorumluluğu gereği, biz de gereğini yaparak onların bu görevlerini yerine getirmelerini sağlarız. Millet ortak bir alanda yaşıyoruz. Ortak alan şehir, şehir hayatındaki en önemli sorumluluk da bir birimize olan sevgimiz, saygımız, güvenimiz ve sorumluluğumuz. Bunu yapacaklarına inanıyoruz. Bu noktada sıkıntı varsa, işgal eden kardeşlerimizin bunu neden yaptığını kendi vicdanları ile sorgulayarak, millete karşı sorumluluğunu yerine getirmesini bekliyoruz.  Kaldırımlar için diyoruz ki, “Engelsiz kaldırım, engelleri ortadan kaldırmakla gerçekleşir. Kaldırımlar yayanın, yollar araçlarındır” şeklinde konuştu.

isgal (3) isgal (4)