KAMU MALINA ZARAR VERENLERE ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yazı panosuna dönen Atatürk Bulvarı üzerindeki alt geçidin duvarları boyanarak eski görünümüne kavuşturuldu.
Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşlara kamu alanına sahip çıkmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Tekintaş, konuşmasında , “ İlçemizin modern bir görünüme kavuşturulması için ekiplerimiz ile birlikte gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak burada gördüğümüz gibi bizim yapmış olduğumuz çalışmaları karalamak ve yazı yazmak suretiyle çirkinleştirmeye çalışanlar var. Bizler bu insanlar ile ilgili olarak Emniyet ile işbirliği içinde çalışıyoruz. Alt geçidimiz 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile izleniyor. Elimizdeki bu görüntüleri emniyet ile paylaşarak bu çirkinliği oluşturanlar ile ilgili olarak yasal bir süreç başlatacağız. Buranın eski haline getirilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gün boyunca çalışma yaparak, tertemiz bir alan haline getirdiler. Bundan sonraki süreçte anında müdahale edeceğimiz sistemi bu ve buna benzer alanlarda oluşturacağız.

MİLLETİMİZİN BU ALANLARA SAHİP ÇIKMALARINI İSTİYORUZ.

Milletin bu alanlara sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş sözlerine şöyle devam etti. ” Bundan sonraki süreçte kamu malına zarar veren kişi yada kişiler ile ilgili olarak asla taviz vermeyeceğiz. Kimler buna yeltenirse, gerek emniyet gerekse savcılık kanalıyla yapanlardan şikayetçi olacağız ve cezai müeyyidesi ne ise onun uygulanmasını isteyeceğiz. Aynı zamanda Milletimizden kamuya açık alanlarda her kim olursa olsun, kamu malına zarar verirse bizlere yada emniyet birimlerine bildirerek bu kişileri yakalanmasına yardımcı olacaklarını söyledi.