KAMUOYUNA DUYURULUR.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, son günlerde Belediye’ye işçi yerleştirme adı altında vatandaşları dolandıran şahısların ortaya çıktığını belirterek, tespit edilen kişiler hakkında emniyet ve savcılık tarafından işlem başlatıldığını söyledi.

 Başkan Tekintaş, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“ Altınordu Belediyesi’nin adını kullanan bazı kişiler tarafından belediyemiz birimlerinde işe alma vaadi ile dolandırıcılık yapıldığı tespit edilmiştir. Emniyet ve Savcılık tarafından tespit edilen bu kişiler, iş arayan vatandaşlarımızın bu durumundan  istifade ederek iş vaadinde bulunmaktadırlar.  Bunları yaptığı tespit edilen kişileri savcılığa ve emniyete bildirmek sureti ile bir çalışma başlattığımızı ifade etmek istiyorum.

Bu olay henüz yeni tespit ettiğimiz bir olay,  ama bu tespiti yaptıktan sonra  emniyete zaman kaybetmeden  suç duyurusunda bulunduk. Özellikle sizlerden talebimiz bu tip duyuru söz konusu olduğunda mutlaka bizi haberdar etmenizdir. Yaklaşık 8 bine yakın bize iş başvurusu olan, bunların içinde ilkokul, ortaokul, lise mezunları var, meslek liseleri ve farklı grupların yanı sıra iki yıllık ve dört yıllık üniversitelerden mezunlar var.

Dolayısıyla,  belki bir çoğu başka bir yerde işi var ama bize müracaat ediyor. Vatandaşlarımız, belediyeleri devlet kapısı gibi gördüğünden daha garanti  olur diye hareket ediyor. Bunun birileri tarafından suistimal edildiğini hissediyoruz. Bizim adımıza hiçbir kimse hiçbir şekilde hangi maksat ve hangi şekilde olursa olsun, böyle bir şeyi yapamaz. Çünkü müracaatlar bizde, biz onları ihtiyaç duydukça çağırıyoruz ve  değerlendiriyoruz. İhtiyaçlarına bakıyoruz, mağduriyetlerine balkıyoruz ve karar vermeye çalışıyoruz.

İş arayan vatandaşlarımızın bu durumundan istifade ederek, vaatler veren bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtiyor, bu kişiler  haklarında Savcılık ve Emniyet tarafından da işlem başlatıldığını  milletimizin  bilmesini istiyoruz”