Karadenizli Gazeteci Derneklerinden Başkan Tekintaş’a Ziyaret

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Ordu’da bulunan heyet Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti.

HABER3

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Ordu’da başladı. Bu kapsamda Ordu’da bulunan heyet Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Ordu Basın İlan Kurumu Müdürü Murat Yürekli, Tokat Basın İlan Kurumu Müdürü Çetin Oranlı, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ve çeşitli illerden gelen gazeteciler derneği başkanları katıldı.

Başkan Tekintaş: “Basın, Hizmetlerin Vatandaşa Ulaştırılmasında Büyük Öneme Sahip”

Altınordu Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çeşitli illerden gelen dernek başkanlarını Altınordu Belediyesi’nde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yapılan hizmetlerin vatandaşlara aktarılmasında basının büyük bir rol üstlendiğini aktaran Başkan Tekintaş, “2 gün süresince Ordu’da düzenlenecek olan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı yerel basının sorunlarının ve bölgesel sorunların çözümünde önemli bir yer tutacağını düşünüyorum. Basın, bizim için her yönüyle önemli, içerisinde görsel, yazılı ve internet olmak üzere hangi alanda olursa olsun büyük önem taşıyor. Çünkü yapılan hizmetlerin en doğru şekilde halkımıza ulaştırılmasını sağlayan bu camianın güçlü olması gerekiyor. Toplumun her alanına etki eden basın sektörü çalışanlarına kolaylık diliyor ve ziyaretlerinden dolayı Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı, yöneticileri ve gazeteci dernekleri başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Erişen: “Basının Sorunlarını Ele Alacağız”

Gerçekleşen ziyarette konuşan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise konuşmasında önemli bir toplantı için bir araya geldiklerini ve yapılacak olan toplantı öncesi protokol ziyareti düzenlediklerini belirtti. Yapılacak olan toplantının konuları hakkında Başkan Tekintaş’a bilgiler veren Erişen, “Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı kapsamında hem yerel basının sorunlarını tartışacağız hem de iller bazında sorunları ele alıp çözümler üreteceğiz. Karadeniz’in hemen hemen her ilinden gelen arkadaşlarımızla bu sorunları görüşerek sonuç bildirgesini açıklayacağız. Bu süreçte dernek başkanları ile çeşitli ziyaretler yaparak Ordu’yu gezmelerini ve tanımalarını sağlamış olacağız” diye konuştu.

Gerçekleşen ziyaret hatıra fotoğrafı çekinilmesinin ardından sona erdi.

HABER HABER1 HABER2 HABER3 HABER4