KARDEŞ ŞEHRİN STK TEMSİLCİLERİNDEN ALTINORDU BRLEDİYESİNE ZİYARET

Altınordu Belediyesi kardeş şehir projesi kapsamında Almanya’dan gelen sivil toplum kuruluşları temsilcisini ağırladı.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş 5 Kişiden oluşan heyeti makamında ağırlayarak, Altınordu Belediyesi ve şehir hakkında bilgi verdi.

Kardeş şehir projesinin her iki şehre de katkı sunacağını ve bu projenin aynı zamanda kurumlar arasında diyalog sağlamayı da hedeflediğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş “Şehir kardeşliğini, iş dünyasından eğitime kadar farklı platformlarda karşılıklı yatırım olanaklarının sağlamak adına ortak bir paylaşım olarak gördüklerini ifade etti.

Başkan Engin Tekintaş, açıklamasına şöyle devam etti “ Öncelikle kardeş şehir projesi kapsamında Almanya’nın Recklinghausen şehrinden ilçemize gelen siz sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Altınordu Belediyesi olarak kardeş şehir projesine tam destek veriyoruz. Bu projenin iki ülkenin şehirlerinin yanı sıra ülkeler arasında da bir köprü vazifesi kuracağını temenni ediyorum. Sizlerin ilçemizde yapacağınız geziler sonucunda edineceğiniz gözlemleri oradaki Alman toplumuna anlatmanızı istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ordu’nun ve Altınordu’nun dünyanın birçok kentinden daha güzel olduğunu ifade eden Bernhard Lübbering, Recklinghausen kentinin biran önce Altınordu ile kardeş şehir olması gerektiğini ifade ederek “ Öncelikle bizlere gösterdiğiniz misafirperverlik dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bizler Ordu’ya ilk defa geliyoruz. Ama gördüğümüz manzara bizlere bir çok Avrupa Ülkesinin şehrinden daha modern bir şehir karşımıza çıktı. Altınordu ilçesi adı gibi Altın gibi. Sizlerde bizlere bu isme layık olacak şekilde ağırladınız. Sizlere ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Umarım en kısa zamanda iki ülke arasında kardeşlik protokolü imzalanır” şeklinde konuştu

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>