Kitap Fuarı Söyleşilerle Renkleniyor

Bahadıroğlu: “Biz 15 Temmuz’da Şemsiye İle Tankı Durdurmuş, Dua ile Uçak İndirmiş Bir Milletiz” 
Altınordu Belediyesi Tarafından Düzenlenen Kitap Fuarında Yapılan Söyleşiler Büyük İlgi Görüyor
Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı kapsamında söyleşi düzenleyen Yazar Yavuz Bahadıroğlu ‘Osmanlı’da Çocuk Eğitimi’ adlı söyleşisiyle dinleyicileri mest etti. 
HABER (1)
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Ordu Valiliği Koordinasyonu’nda Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı büyük katılımla devam ediyor. Fuar kapsamında gerçekleştirilen söyleşi programları da kitapseverleri bir araya getiriyor. Bu kapsamda fuar alanında bulunan salonda Yazar Yavuz Bahadıroğlu tarafından ‘Osmanlı’da Çocuk Eğitimi’ isimli söyleşi gerçekleştirildi. Düzenlenen söyleşi programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bahadıroğlu: “Bizim Çocuklarımıza Emzireceğimiz İlk Şey ‘Pes Etmemek ve Eğilmemek’ olmalıdır” 
Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen ‘Osmanlı’da Çocuk Eğitimi’ adlı söyleşiye konuşmacı olarak katılan Yazar Yavuz Bahadıroğlu, aile kavramına ve insan yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. İlim öğrenmenin çok önemli olduğunu ancak bunu yaparken ahlakın gözetilmesinin daha da önemli olacağının altını çizen Bahadıroğlu, “Aile, vatana, millete, dünyaya ve insanlığa insan yetiştirmek için kurulur. Biz 15 Temmuz’da şemsiye ile tankı durdurmuş, dua ile uçak indirmiş bir milletiz. Bu sebeple bizim çocuklarımıza emzireceğimiz ilk şey ‘pes etmemek ve eğilmemek’ olmalıdır. Bunun yanı sıra birde ilme hürmet etmeyi öğretmemiz lazım. Yetiştirdiği insanlarla öğünmek yerine, ürettiği gıda maddesi ile öğünen bir milletin iki yakası bir araya gelmez. Biz şevkat milletiyiz hala soframızdaki kuru ekmeyi ikiye bölüp paylaşırız bizim böyle bir yapımız var. Başkalarında böyle bir durum söz konusu değil. Onlar bütün her şeyi bu dünyadan beklerken biz öteki dünyayı düşünüyoruz işte merhamet böyle bir şeydir. İlim öğrenmek önemlidir ama ilimin ahlakı varsa insanın hayrına kullanılır. İşte bizim dedemiz-ninelerimiz bunları yaptı. Önce fazileti, hayırlı olmayı, hanımefendi ve beyfendi olmayı öğretti ve ondan sonra kimyayı, fiziği ve matematiği öğretti. Yani insan olmayı öğrettiler” dedi.
Gerçekleştirilen söyleşi sonrası söz alan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise konuşmasında Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı’nın büyük bir katılımla gerçekleştiğini ve yazar söyleşilerinin beğeni topladığını belirtti.
‘Osmanlı’da Çocuk Eğitimi’ adlı söyleşi, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı’na katılarak söyleşi gerçekleştiren Yavuz Bahadıroğlu’na teşekkürlerini ileterek çiçek ve plaket vermesi ile sona erdi.
HABER (2) HABER (3)