KİTAP FUARIMIZ SONA ERDİ.

Ordu Valiliği, Altınordu Belediyesi ve Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ulusal Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı kapılarını bugün kapatıyor.

 21 Ekim tarihinde kapılarını kitap severlere açan Ulusal Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı, binlerce vatandaşın buluşma noktası oldu.

Fuara katılan yayın evleri yetkilileri organizasyon, katılım ve satıştan oldukça memnun ayrılırken, bu süre içerisinde fuarı 36 bin civarında kişi ziyaret etti.

Ulusal Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı’na açıldığı gündün itibaren binlerce vatandaş akın ederken, yazarlar, şairler imza günleri ve konferanslar düzenledi. Ayrıca 15 Temmuz sürecini anlatan Fotoğraf sergisi de yoğun bir ilgi gördü.

   “YOĞUN İLGİ GÖSTERİLEN BİR FUARI YAŞADIK”      

 Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu yıl 3′üncüsü gerçekleştirilen kitap fuarında fikirle, fikirden istifade etmek isteyenler, sanatla sanatseverler, kitapla da kitapseverlerin buluştuğunu belirtirken, “Ordu ilimiz için gerçekten çok önemli gördüğümüz bir projeyi hayata geçirme kararı vermiştik. Ulusal Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı Ulusal mahiyette 21 Ekim tarihi itibariyle kapılarını milletin ziyaretine açtı. Bugün son günü yaşıyoruz. Bu süre içerisinde faaliyetleri herkes tarafından kabul gören, taktir toplayan özellikle yoğun ilgi gösterilen bir fuarı yaşadık. Fikirle, fikirden istifade etmek isteyenler, sanatla sanatseverler, kitapla da kitapseverler buluştu” ifadelerini kullandı.

 “15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİM FOTOĞRAF SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ”

 Fuara katılan yayın evleri, yazarlar, şairler ve konferans veren isimlere ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Engin Tekintaş, “Fuara katılan herkese  ve yayın evlerimize çok teşekkür ediyorum. Eserlerini sergileme imkanı yakaladılar, kitapseverler de kitapla buluştu. Bunun yanında ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı fotoğraf sergisi de yoğun ilgi gördü. Kültür Sanat Merkezi’nde ki salonlarda seminer, konferans verildi. Yazarlarımız kitaplarını imzaladı. Çok yönlü bir organizasyon gerçekleştirildi. Bu vesileyle katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“DAHA MÜKEMMELİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Fuarı 36 bin kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “21 Ekim tarihinden bugüne kadar 6 Bin’i öğrenci olmak üzere toplam 36 bin civarında vatandaşımız bu fuarda kitapla buluştu. Bu ayrı bir mutluluktur. Altınordu ilçemiz için önemli günlerdi. Önümüzdeki yıllarda daha geniş mekanlarda yapmayı hedefliyoruz. Bu 36 bin rakamını katlanarak gitmesini istiyoruz. Daha mükemmelini yapmak dileklerimle milletimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>