KÖKENLİ MAHALLESİ ÖZLEDİĞİ MEYDANINA KAVUŞUYOR

Altınordu Belediyesi, mahalle statüsüne kavuşan köylerde çocuk parkı, yeşil alan, parke taşı döşeme ve beton yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Altınordu Belediyesi tarafından ilki Kökenli Mahallesi’ne yapılan meydan ve çevre düzenlemesinde ise sona gelindi.
Altınordu Belediyesi mahalle statüsüne dönüşen köylere hizmet yağdırmaya devam ediyor. Ayrım yapmadan mahallelere yönelik hizmet ve yatırımların artarak devam ettiğini belirten Belediye Başkanı EnginTekintaş, yapılan park ve bahçelerle, yeni meydanlarla birlikte, yepyeni bir yaşam alanı oluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Tekintaş;
“Kökenli Mahallesi nüfus yoğunluğu, gelişim ve düzen açısından öne çıkan bir mahallemiz. Kökenli mahallemizin nüfusu her geçen gün artıyor. Merkeze yakın olması nedeni ile her zaman gelişlerin olduğu ve yoğunluğun yaşandığı bir mahalle konumunda yer alıyor.
Bulunduğumuz yer, Kökenli mahallemizin merkezi tabir edebileceğimiz bir alan. Camii ve okulun olduğu yer daha önce sıkıntıların yaşandığı bir alandı. Muhtarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde hem camii avlusu, hem de sosyal tesislerin bulunduğu alanı parke taş ile kapladık. Daha sonra çevre düzeni ve alan düzenlemesi gerçekleştirdik. Köy odası, Sosyal tesisler ve her zaman ihtiyaçları karşılayacak geniş bir alan çalışmasını burada gerçekleştirdik. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin gayretli çalışmaları sonucunda güzel bir alan ortaya çıktı. Kökenli Mahalle Meydanını İl Özel İdaresi döneminde yapılan çalışmaların üzerine fazlasıyla Altınordu Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile daha işlevsel bir hale getirdik. Bundan sonra da diğer mahallelerimizde de ihtiyaç yoğunluğuna ve nüfusa göre bu çalışmalarımızı yürüteceğiz. Ben, tamamlanmak üzere olan Kökenli Meydanı’nın tüm mahalle sakinlerine ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Tamamlanmak üzere olan Kökenli Meydanı’na Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 14 araçlık otoparkın yanı sıra, parke taş döşenmek sureti ile sert zemin oluşturularan meydan, çamurdan kurtarılmış oldu. Alanın içerisine 4 adet piknik masası yerleştirilerek oturma alanları oluşturuldu. Çok sayıda çiçek ve fidan dikilerek yeşillendirme çalışması yapıldı. 8 adet aydınlatma direkleri monte edilen meydan, vatandaşlar tarafından günün her vakti kullanmasına uygun hale getirildi. Caminin yanında yer alan musalla taşının üstü yağmura karşı korunaklı hale getirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.