Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Başkan Tekintaş’ı Ziyaret Etti

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Altınordu Belediyesini ziyaret ederek Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya geldi.

HABER (2)

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’da bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, gerçekleştirdiği gezi programı kapsamında Altınordu Belediyesi’ni ziyaret ederek Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuğu oldu. Gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Yalçın’a, Memur-Sen Ordu İl Başkanı İsmail Çelenk ve konfederasyona bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri eşlik etti.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın: “Taşeronların Kadroya Alınması Gibi Bir Güzelliği Yaşıyoruz”

Altınordu Belediyesi ziyaretinde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taşeron düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşeron sorununda sevindirici mesajların verildiğini aktaran Başkan Yalçın, “Memur-Sen olarak Ordu’daki üyelerimizle bir aradayız. Bu gezi kapsamında temsilciliklerimizde üyelerimizle teşkilat bulaşması gerçekleştireceğiz. Bugün bizim için önemli, Türkiye’de taşeronların kadroya alınması gibi bir güzelliği yaşıyoruz. Çalışma hayatı açısından büyük bir sorun haline dönüşen taşeron konusu Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesi ile olumlu bir noktaya evrilmiştir. Aynı zamanda kamu görevlileri sendikacılığı olarak 4/C’liler bizim sorumluluk alanımız içerisinde bulunan ve üçüncü dönem toplu sözleşmede karar altına aldığımız bir konuydu, Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında da bu çalışanların 4/B kadrosuna alınacağını kamuoyuna duyurmuş oldu. Bu durum da son derece sevindirici. Bugün ayrıca Ordu’dayız ve Ordu’da olmaktan çok mutluyuz. Altınordu Belediyemizi ve Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’ı ziyaret ettik Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Tekintaş: “Sendikalarımızla Ortak Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu güne kadar sendikalarla iş birliği içerisinde çalıştıklarını belirtti. Taşeron çalışmasında alınan kararların kendilerini mutlu ettiğini aktaran Başkan Tekintaş, “Bu güne kadar sendikalarımızla yaptığımız ortak çalışmalar ve özellikle bir birimize verdiğimiz güven hepimizi mutlu etmeye devam ediyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan ve konuşulan konuda Cumhurbaşkanımız müjdeli bir haber verdi. Yapılacak olan çalışmaların ardından düzenlemeleri hep birlikte görmüş olacağız. Bu hususta önemli olan çalışan arkadaşlarımızı daha iyi ve daha huzurlu bir hayata kavuşma ile ilgili bir çalışmaydı, bu durumda son derece mutluluk verici. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaret, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yaçın’a günün anısına plaket verilmesinin ardından sona erdi.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6)