MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI’NDAN ALTINORDU BELEDİYESİ’NE ZİYARET

memursen2Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Gündoğdu,  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret ederek başarı dileklerini iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tekintaş, “Demokratik kimliğe katkı sunmak üzere, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılama adına yapacağımız çalışmalar çok. Bu yola devam ederken kurum ve kuruluşlar, sendikalar ve STK’lar ile işbirliği içerisinde yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Engin Tekintaş şunları söyledi;

“Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Türkiye’de sendikal mücadelenin sadece parasal mücadele olmadığını, demokratik bir yapıya dönüşüm için önemli adımlar atan bir kurumsal kimlik olduğu Memur- Sen önderliğindeki tüm alt birimdeki sendikalarla da tescil edilmiş görünüyor. Türkiye bu dönüşümü yaşarken, darbe zihniyetinin sorgulanması, ülkedeki olumsuzlukların ortadan kaldırılması için yapılan bu mücadele de herkes tarafından takdir ediliyor.  Yeni dönem inşallah Türkiye’nin demokrasi inşaatının son adımlarından bir tanesini gerçekleştirecek.   Mesafe çok, kat edilmesi gereken yol çok. Biz de bu demokratik yapı içerisinde yer almış olan kurumsal kimliği yeni inşa edilmiş bir ilçenin Belediye Başkanı olarak milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. 30 Mart tarihi itibari ile kurulan Altınordu ilçemiz, yeni dönemde, yeni süreçte hizmeti sunmak üzere yola çıktık. İlk 3 aylık sürecimiz vatandaşlarımız tarafından takdir gördü. İnşallah ekimizle birlikte bunu en iyi şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Demokratik kimliğe katkı sunmak üzere, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılama adına yapacağımız çalışmalar çok. Bu yola devam ederken kurum ve kuruluşlar, sendikalar ve STK’lar ile işbirliği içerisinde yolumuza devam edeceğiz.”

Yeni kurulan Altınordu Belediyesi’nin ilk Belediye Başkanı olan Engin Tekintaş’a görevinde başarılar dileyen Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ülke gündemine dair de açıklamalarda bulundu. Başkan Gündoğdu, “Kimin Cumhurbaşkanı olacağını bilemiyorum ama kimin ya da kimlerin kesinlikle olmayacağını çok iyi biliyorum” dedi. Gündoğdu,  çatı adayı olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında,  “Cumhurbaşkanlığına aday olma ve gösterilme hakkı var. Onun adına sevindiğim şey de adayı olduğu çatı yere yakın. O çatıdan düşünce de büyük bir yaralanma olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.