MİLLETİMİZİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarından çöp toplama işlemine başlandığını söyledi.

Karadeniz Bölgesinin nüfus bakımından en büyük 3.’üncü ilçesi konumunda yer alan Altınordu ilçesi’nde temizlik çalışmalarının kalitesini her geçen gün artırmayı hedefleyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu kapsamda köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yerleşim alanlarında çöp konteynerı yerleştirme ve çöp toplama çalışmalarının başladığını söyledi.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından  başlatılan çalışma neticesinde ilçenin en uzak mahallelerine artık çöp konteyner’ı yerleştiriliyor. Haftanın belirli günlerinde ekipler dış mahallelerde çöp toplama çalışması gerçekleştiriyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Milletimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Başkan Tekintaş, açıklamasında şunları söyledi “ 30 Mart yerel seçimlerinde milletimize söz verdiğimiz çalışmaları tek tek yerine getirme mutluluğu yaşıyoruz. Bir yandan beton yolları yapıyoruz, bir yandan ise köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarına çöp toplama konteynerleri yerleştirerek vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltiyoruz. Hedefimiz milletimizin yaşam standartını yükseltmek. Onlardan aldığımız güç ile yolumuza durmadan yürümeye devam ediyoruz”

HER HAFTA ÇÖPLER ALINACAK

Mahallelere konulan konteynerlerin her hafta temizlik ekiplerimiz tarafından alınacağını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sözlerini şöyle devam etti “ Ekiplerimiz çöpleri her hafta alacak. Milletimizden tek istediğimiz onların hizmeti için koyduğumuz bu konteynırlara sahip çıkmalarıdır” şeklinde konuştu.