MODERN BİR BELEDİYE BİNASI İNŞA EDİYORUZ

*BAŞKAN ENGİN TEKİNTAŞ VE BAŞKAN YARDIMCISI AYDIN ŞAŞMAZ YENİ HİZMET BİNASI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Altınordu Belediyesi yeni hizmet binasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Altınordu Belediyesi Yeni Hizmet Binası için çalışmalara başlanıldı. Çalışmalar kapsamında yeni mahallede bulunan eski katlı otoparkı yeniden düzenleyen Belediye buraya modern bir Belediye binası yapacak.
Yeni hizmet binasındaki çalışmaları yerinde inceleyen, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz yetkililerden çalışmalar ile ilgili olarak bilgi aldı.
Hizmet binasının daha modern bir yapı ile vatandaşlara hizmet vereceğini ifade eden başkan Tekintaş “ Yeni Belediye Hizmet Binasının Aralık ayı sonunda hizmete gireceğini söyledi”
Başkan Tekintaş açıklamasına şöyle devam etti. “Projesini ve planlamasını yaptığımız yeni hizmet binasında çalışmalar başladı. Yeni hizmet binamız bittiğinde Altınordu Belediyesi olarak tek bir alanda milletimize hizmet sunacağız. Kullanım mekanları, yerleşim düzenleri, Başkanlık katı ve diğer hizmet birimlerinin yanı sıra, arşiv ve dış mekan görünümü olarak güzel, rahat, konforlu ve modern bir yapı ile hemşehrilerimize hizmet edeceğiz”
90 İŞYERİ OLACAK
Yeni hizmet binasında 90 adet işyerinin olacağının altını çizen Başkan Tekintaş şöyle devam etti. “ Yeni Belediye Hizmet Binamız hizmete girdiğinde pasaj bölümü diye tabir ettiğimiz alanda 90 adet işyeri olacak.Bu işyerleri hem iş istihdamı açısından önemli hem de ekonomik açıdan bir getirisi olacak.Bunun için bu alanı önemsiyoruz, dedi.
MESCİD DÜZENLEMESİ YENİDEN YAPILIYOR
Yeni Belediye Hizmet Binasının alt katında bulunan mescid alanının yeterli olmadığını söyleyen Başkan Tekintaş, buranın elden geçirileceğini ve yeniden bir düzenleme yapılacağını söyledi. Bunların haricinde kadınlar için el sanatları geliştirme ve onlara yönelik bir mekan oluşturacağız. Bunun haricinde gençlere yönelik bir çalışma da yaptıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, gençlerimizin zamanlarını rahat bir ortamda geçirebilmeleri ve zaman geçirirken çalışıp sosyalleşebileceği alanları da oluşturma gayreti içerisindeyiz. Biz burada sadece bir Belediye Binası yapmıyoruz. Yaptığımız bina hem çevreye duyarlı hem de halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek modernlikte ve stantarlarda olması için gayret gösteriyoruz”