MUHTARLAR BİZİM MESAİ ARKADAŞIMIZDIR

2 (1)Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçesi’nde bulunan 92 Mahalle’nin muhtarlarıyla ile bir araya geldi.

    TESK Otelde gerçekleştirilen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Ordu Su Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı OSKİ Müdürü Okan Karadağ, Altınordu Belediyesinde görevli birim müdürleri, Ordu Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Olgun Öztürk ve mahalle muhtarları katıldı.

Başkan Tekintaş, toplantıda muhtarların sıkıntılarını dinlerken, mahallelerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

        Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuşmasıyla devam etti.

       Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada muhtarların kendilerinin çalışma arkadaşları olduğunu belirtti.

3 (1)Belediye Başkanı Tekintaş, konuşmasında, “30 Mart özellikle Türkiye’de 2014-2019 yılları arasında yeni değişim ve dönüşüm sürecinin başladığı, 16 büyükşehir belediyesinin 14 Büyükşehir Belediyesi ilave edilerek 30 Büyükşehir’e çıkartıldığı, büyükşehir olan illerde beldelerin birleştirilerek ilçeleri daha güçlü hale getirildiği bu çerçevede bütün il sınırlarının büyükşehir kapsamında değerlendirilip yeni bir mahalle yapılama içerisine girildiği bir seçim dönemiydi. Bu seçimde ilimizde 13 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen kanun teklifi ve oylama sonucu Büyükşehir olarak Türkiye’de büyükşehirler arasında yerini aldı. Merkez ilçeler yeni isimler ile bazı illerde bölünerek, bazı illerde de bütün olarak ilçe haline getirildi. Ordu ilimizde Büyükşehir, Altınordu ilçemizde yeni ilçe olarak seçimlere katılmış oldu. Bunun öncesinde hepimiz 2009-2014 yılları arasında İl Genel Meclisi , İl Genel Meclis Üyeleri ve Meclis Başkanlığı düzeni ile bir çalışma süreci yürüttük. Ben öncelikle bu süreçte bizlerle hizmet birliği yapıp gece gündüz demeden o şartlarda köylerimize hizmet götüren birlikte bu başarıya imza atan tüm kardeşlerimizi burada olsun olmasın teşekkür ediyorum” dedi.

 

  “186 BİN NÜFUSUN SORUMLULUĞUNU ÜZERİMİZE ALDIK”

 Ordu’nun Büyükşehir olması ile yeni bir dönemin başladığının altını çizen Başkan Tekintaş, “ Artık yeni bir dönem başladı. Tüm köylerimiz yani 69 köyümüz 69 mahalle olarak saraycık beldemizde Altınordu İlçemizle birleştirilip Saraycık Mahallesi olarak yeni mahalli sisteminde yerini aldı. 22 Mahallede Ordu Belediyesi’nin geçmişte sınırları içerisinde bulunduğu için toplam 92 Mahalleyle seçimlere katıldık. Şimdi yeni şeçilen arkadaşlarımız halkımızın takdir ve tercihini almış olan bu vesileyle de göreve başlamış olan arkadaşlarımız bugün bu salondalar. Aynı şekilde bizlerde siyasi partimizin mensubu olarak seçimlere katıldık. AK Parti’den ben ve arkadaşlarımız halkımızın huzuruna çıktık. Onlarda yaptığımız tüm seçim çalışmalarında verdiğimiz güven, ortaya koyduğumuz çalışma ve plan ve proje ile ne yapacağımızı anlattığımız dönemden sonra 30 Mart günü sandık başında taktir, güven gören ekip olduk. 31 Mart sabahından itibaren 186 bin nüfusun sorumluluğunu üzerimize alarak, yeni bir dönemi başlatıp bu dönem içerisinde ekibimizi çalışma programımızı ve gelecek planlamamızı yapmaya devam ediyoruz. Bugün 40 günü tamamladık.  Görülüyor ki süre hızla akıyor. Bizimde hızlı hareket etmemiz lazım. Bu çerçevede inşallah bu toplantımızdan sonra el birliği içerisinde görev paylaşımı çerçevesinde Ordu’nun Altınordu’nun geleceği taşınması projesinde her türlü planlamayı yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

  “BİZE VERİLEN YETKİ ŞAHSİ YETKİMİZ DEĞİLDİR”

  “Beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu bilen bir ekibiz” diyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Çalışma ekibi olarak görevlendirdiğimiz arkadaşlara özellikle teşekkür ediyorum. Biz onlara inandık, Nisan ayının ilk haftasında görevlendirmeleri yaptık. Yaptığımız görevlendirme çerçevesinde çalışma programımızı taleplerimizi ve nasıl bir 5 yıl geçireceğimizi onlara aktardık. Birlikte bu istişareyi yaptık ve ondan sonra yola koyulduk. İlk işimiz 165 bin nüfusa yakın bir bölgeyi yani eski 22 mahalleyi Kayabaşı, Eskipazar, Karacaömer, Saraycık ve Terzili bölgesinin bulunduğu çevre halkıda dikkate alarak bu bölgeyi temizlik projesinin ilk adımı olarak algıladık. Şuna inanıyoruz, attığımız adımın ne kadar doğru olduğunu ekibe verdiğimiz güvenin ne kadar yerinde olduğunu, ekibin çalışma programı ile gerek temizlik firması gerekse temizlik işleri müdürlüğümüzün ve ekibinin, başkan yardımcılarımızın işin takibinde ne kadar dikkatli olduğunu şimdi anlamaya başladığımızı ifade etmek isterim. Her çalışan arkadaşımızın nefesi 5 yıl çalışacak kadar yeterli olmalıdır. Kimin nefesi yolda tükenirse onunla vedalaşacağımızı baştan ifade ettik. Biz milletin işini yapıyoruz, dolayısıyla bize verilen yetki şahsi yetkimiz değildir. Bu çerçevede düşündüğümüz zaman milletimizin işi yarım kalıyorsa ve hangimiz bu işin yarım kalmasına vesile oluyorsak o noktadan sonra bu işi daha iyi yapanla yolumuza devam etmemiz lazım. Bakış açımız budur. Biz Altınordu ruhu ile ekibimiz ile birlikte     milletimizin istediğinin ne olduğunu hissederek arkadaşlarımızın çalıştığını görüyoruz ve bunu da taktir etmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.

 

  “BİZ MİLLETİMİZ NE İSTİYORSA SADECE ONU YAPACAĞIZ”

 Milletin istediği çalışmaları yapacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Tekintaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz milletimiz ne istiyorsa sadece onu yapacağız. Bizim şahsi tercihimiz olamaz. Şahsi tercihimiz olmayacağına göre öncelikle milletimizin huzuru, beklentileri ve onların bizlerden istediği çalışmaları cevabını vermemiz lazım. Bundan sonraki süreçte zabıta gücümüzü de en iyi şekilde organize ederek sokaklarımızın yaya güvenliği açısından araç güvenliği açısından en iyi hale taşınmasını gerektiren çalışmayı sürdürmeye devam edeceğiz.”