Muhtarlarımıza Temiz bir Mahalle Teslim Etmek İstiyoruz.

baskan1Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, temizlik çalışmalarının her mahallede detaylı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

          Başkan Tekintaş, Altınordu sınırları içerisinde yer alan 92 mahallede yürütülen temizlik işlerinin en ince ayrıntıya kadar planlanarak yapıldığını söyledi. Mahallelerde yürütülen derin ve detaylı temizlik çalışmalarının ise bir sıralama doğrultusunda gerçekleştiğini dile getiren Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Biz, rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ama derin temizlik dediğimiz genel temizliği de belli bir sıralama ölçeğinde yapıyoruz. Temizlik çalışmasını mahalle ayırt etmeksizin gerçekleştirip, muhtarlarımıza temiz bir mahalle teslim etmek istiyoruz” dedi. Başkan Tekintaş şöyle konuştu;

“Altınordu Belediyesi sınırları içinde bulunan 26 mahallede  temizlik çalışmaları daha kapsamlı yapılıyor. Biz çalışmalarımızı sürdürürken en önemli hedefimiz;Mahallelerde derin temizlik dediğimiz, her yönüyle, en ince ayrıntısına kadar bir çalışma yapıyoruz. Özellikle mahallelerimizde saha temizliği, yıkama ve genel tarama yaptık. Burada 26 mahalleli yoğun bir nüfustan bahsediyoruz. Bu 26 mahallemizde 165 bin nüfus yaşıyor. Yoğun nüfusun bulunduğu yerlerin başında gelen Şirinevler,  Şahincili, Bucak, Bahçelievler, Karşıyaka, Akyazı, Cumhuriyet ve Yeni Mahalle geliyor. Buralara girdiğiniz zaman nüfusun yoğun olduğunu görüyorsunuz.  Biz, bu yoğun nüfuslu yerlerde ister istemez daha fazla sorunlarla karşılaşıyoruz.  Öncelikle park bahçelerin temizliği,  bizim alanımız içerisinde mutlaka el atmamız gereken yerlerin tümünü, Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzün vasıtası ile temizlemeye devam ediyoruz. Temizlik İşleri Müdürümüz başlarında olmak kaydıyla, bir adet kepçe ve kamyonumuz,  ekip ve ekipmanlarımızla birlikte ciddi bir şekilde yürüttüğümüz temizlik çalışmalarımız devam ediyor.

BİZ NE SÖZ VERDİYSEK ONU YERİNE GETİRECEĞİZ

Belediye Başkanı Engin Tekintaş, muhtarların temizlik konusunda aceleci davrandığını, her muhtarın temizliğin önce kendi bölgesinde yapılmasını istediğini belirtti. Başkan Tekintaş, yürütülen temizlik işlerinin, hazırlanan plan doğrultusunda sırayla yapılacağını kaydetti. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, muhtarlara şöyle seslendi;

“Mahalle muhtarlarımızın şunu bilmesini istiyorum. Bu çalışmalar bir bölgeden başlayıp, kademeli olarak diğer bölgelere doğru devam edecek. Mesela önümüzdeki hafta çalışmalarımıza Şahincili Mahallesi ile devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra da kademeli olarak diğer mahallelerimizde bu çalışmaları sürdüreceğiz.

Yaz dönemi geliyor, bu dönemde hem saha düzeni olması gerekiyor, hem de temizlik konusunda vatandaşlarımızdan daha sık gelecek olan istek ve şikayetleri dikkate almamız gerekiyor. Bu noktada muhtarlarımız da bazı konularda acele ediyor. Her muhtarımız bu çalışmaların kendi bölgelerinde yapılsın istiyor. Biz rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ama derin temizlik dediğimiz genel temizliği de belli bir sıralama ölçeğinde  tüm mahallelerimize yaygınlaştıracağız ve bahsettiğimiz gibi mahalle mahalle bu temizlik çalışmalarını gerçekleştirip, sonra muhtarlarımıza mahallelerimizi temiz bir şekilde teslim etmiş olacağız” dedi.