Başkan Tekintaş “Hutbe Okuma Yarışması” Ödül Törenine Katıldı

Untitlesssd-1 copyOrdu’da Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Hutbe Okuma yarışması sona erdi.
Altınordu İmam Hatip Cami’nde düzenlenen ödül törenine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Müftü Yardımcısı Mesut Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Ütü, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur Toparlak, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Düzenlenen Hutbe Okuma Yarışması’nda Altınordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Şahin birinci, Fatsa Anadolu İmam hatip Lisesi’nden Yusuf Zor ikinci, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eren Karayiğit ise üçüncü oldu.
Dereceye giren öğrenciler ödüllerini programa katılan protokol mensuplarının elinden alırken, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ödüllendirdi.
Ödül töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Tekintaş, geçmişte aynı duyguları kendisinin de yaşadığını belirtirken, “ Öncelikle genç kardeşlerimize hayatlarında sağlık sıhhat ve huzurlu bir ömür dileyerek başarılı bir dönem geçirmelerini, yaptıkları işlerde başarılı olmalarını dilerim. Yaptıkları işi hem mesleği gereği hem de kişiliği ve toplumun beklentisi gereği en iyi şekilde yapmalarını diliyorum. Aynı duyguları bizde yaşadık. Burası bir imtihan yeri değil, bir hazırlık yeridir. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Buraya gelmek önemli bir şey. Başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

das Untitled-1 copy 4324sd