OKULLAR HAYAT OLSUN

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında yürttükleri çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Tekintaş, bu proje kapsamında karşıyaka mahallesinde  bulunan Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde ki çalışmalarda sona yaklaşıldığını ifade etti.
Ramazan ayı içerisinde sosyal projelerin yanı sıra asli görevlerinde de önemli çalışmalar yapan Altınordu Belediyesi bu kapsam da “ Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında önemli adımlar attı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Ramazan ayı içerisinde birçok çalışmamıza Altınordu Belediyesi olarak devam ediyoruz. Belediye olarak Ramazan dolayısıyla bu aya has çalışmalar ön plana çıkıyor gibi gözüküyor ama biz asli işlerimizi de bu dönem içinde aksettirmeden devam ediyoruz.” Dedi
Başkan Tekintaş açıklamasına şöyle devam etti. “ Okullar Hayat Olsun” projesi  kapsamında daha önce bir çok okulumuzun bahçesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından çalışmalar yürütülüyor. Çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda oyunlar oynaması için yaptığımız bu çalışmalardan bir tanesini de Karşıyaka mahallesindeki bulunan  Vilayetler Birliği anaokulunun olduğu bahçesinde  gerçekleştiriyoruz.  Vilayetler birliği tarafından yaptırılan Anaokulu burada genç neslimizin yetiştirilmesine önemli katkıda bulunuyor.Altınordu Belediyesi olarak bizlerde bu anaokulumuza bir katkı olsun diye başlattığımız “ Okullar Hayat Olsun” projesi ile bir katkı sunalım istedik.
İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK.
Altınordu  Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye-Eğitim kurumları işbirliği ile Altınordu ilçemizde yer alan Eğitim kurumlarında ortak bir çalışma başlattıklarını bu çalışma sayesinde eğitim kurumlarının sorunlarını çözeceğiz, dedi.Başkan Tekintaş açıklamalarına şöyle devam etti.
Belediye ile eğitim kurumlarının işbirliğinde örneği olsun diye ilk çalışmayı buradan başlatmış olduk.Burada inşallah önce bir taban çalışması yapıyoruz sonra kauçuktan kaplama yapacağız  ve Zemin kaplamasının yanında burayada inşallah oyun gruplarının montajını yaparak çocuklarımızın okul dışında kalan zamanlarında burada daha güvenli bir şekilde zamanlarını geçireceklerini düşünüyorum.
Bu eğitim kurumlarıyla işbirliği projeleri Milli Eğitim İl Müdürlükleri ile devam ettireceğiz.Kurumlarımızdan gelen taleplere göre önümüzde ki günlerde daha değişik projelerimizi hayata geçireceğiz. Karşıyaka’da yapılan bu çalışmamız yapılacak olan diğer çalışmalar için bir başlangıçtır. Yapılan bu çalışma başta Milli eğitim camiası başta olmak üzere bütün öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun, diliyorum, dedi.