ORDU BASINININ ÜSTADLARINI SAYGI İLE ANIYORUZ

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen bir program ile Ordu’da vefat eden gazeteciler mezarları başında dualarla anıldı.

Şahincili Şehir Mezarlığı’nda bulunan merhum gazeteciler, Ali Rıza Gürsoy, Haldun Altunel, Osman Kurtuluş, Bilal Köyden, Kazım Vardar, Erol Ataşan ve Alaattin Benal, mezarları başında düzenlenen törenle anıldı.

Düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci,Ordu Olay Gazetesi Sahibi Zeki Mesut Özel’in yanı sıra çok sayıda gazeteci katıldı.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Ordu Basınının güçlü olmasında emeği geçen merhum gazetecileri saygı ile anıyorum” dedi.
Belediye Başkanı Engin Tekintaş, açıklamasına şöyle devam etti. ” Bu mesleğe ömürlerini vermiş ve vefat etmiş olan gazetecilerimizin mezarları başında ziyaret ediyoruz. Mekanları cennet olsun. Onların güçlü kalemleri sayesinde Ordu basını şuanda çevre illere bakıldığında güçlü konumdadır. Ben merhum gazetecilere bir kez daha Allah’tan Rahmet ailelerine ise sabırlar diliyorum, dedi.
Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Basınının duayeni olarak görünen üstatlar Ordu iline büyük hizmetler verdi. Ben onların açmış olduğu bu yoldan dolayı onlara teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan diğer konuşmaların ardından merhum gazetecilerin manevi huzurunda Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.