ORDU ULUSAL 1. KİTAP FUARI SONA ERDİ

21.10.2018

FUARA KATILAN YAZAR VE YAYINEVLERİ İÇİN KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı yazarlar ve yayınevi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen programla sona erdi.

haber (1)

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB ve Altınordu Belediyesi ortaklığıyla hazırlanan 130 yayınevi, 100’ü aşkın yazar ve birçok ismin söyleşi geçekleştirdiği “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı” sona erdi.

Fuarın sona ermesinin ardından fuara katılan yazar ve yayınevleri için Altınordu Belediyesi tarafından kapanış programı düzenlendi. Gerçekleşen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, protokol üyeleri, yazarlar, yayınevi temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra fuar yetkilileri katıldı.

BAŞKAN TEZCAN: “AMACINA ULAŞAN BİR FUAR OLDU”

Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’nın kapanış programında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, fuarın amacına ulaştığını söyledi. Konuşmasında kitap fuarlarının önemine vurgu yapan Başkan Tezcan, “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı 10 gün süreyle vatandaşlarımızı kitapla buluşturdu. 7’den 70′e herkes Kitap Fuarı’na ilgi gösterdi. Kitap Fuarları beni çok daha mutlu ediyor. Fuara katılan insanların evlerine kitap götürmesi hem kendileri hem de çocukları için büyük bir miras. Aynı zamanda fuarda yer alan yayınevlerinden aldığımız geri dönüşlere baktığımızda ise fuarın amacına ulaştığını görüyoruz. Fuarın amacına ulaşması bizi çok sevindiriyor. Bu vesile ile Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “HER YIL ÜZERİNE KOYARAK İLERLİYORUZ”

Ordu Kitap Fuarının her yıl gelişerek büyüdüğünü dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Karadeniz’de gerçekleşen Ordu Kitap Fuarı Ordulular ve civar illerdekiler vatandaşlarımız tarafından kabul edildi. Bu sahiplenme duygusu ile her yıl üzerine koyarak daha ileriye doğru gidiyoruz. Fuarımızda birçok yayın evinin yanı sıra Ordulu yazarlarımıza ve sanatçılarımıza da yer veriyoruz. Tüm bu çalışmalarla fuarımızı geniş bir konsepte kavuşturuyoruz. Herkesin emeğinin, gayretinin olduğu bu fuarımızı daha da geliştirerek vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermesini hedefliyoruz. Fuarımıza katılan yazarlarımıza, yayınevlerimize ve fuarda emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ: “KİTAP FUARLARINA KATKIDA BULUNMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ”

Orduluların kitaba değer verdiğini ve bu değerin Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’nda ortay çıktığını aktaran AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, “10 gün süren kitap fuarında ortaya çıkan katılımcı sayısı Orduluların kitaba verdiği değerin en büyük göstergesidir. Ordu’da kitaba, kültüre ve sanata sahip çıkan bir kitle var, bundan dolayı Ordulu olmaktan mutluluk duyuyorum. Gelecek yıllarda yapılacak olan fuarlarda ne yapılması gerekiyorsa her zaman katkıda bulunmaya hazırız. Çünkü okumak, okumayı aşılamak çok önemli. Bu vesile ile fuarda emeği bulunan herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

VALİ YAVUZ: “ORDU KÜLTÜR, SANAT KONUSUNDA SON DERECE DUYARLI BİR ŞEHİR”

Ordu’nun birçok alanda cazibe merkezi ve kitap dostu bir şehir olacağının altını çizen Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Bu şehir henüz el değmemiş, her bir noktası ayrı güzel bir cazibe merkezi. Diğer taraftan kültür, sanat konusunda da son derece duyarlı. Canlı kültürel hayatı olan bir şehirden bahsediyoruz. Ordu, daha çok kitap dostu olacak, daha çok bilginin peşinde koşacak, edindiği bilgilerle medeniyet değerlerinden uzaklaşmayacak, bizi biz yapan değerlerle buluşmaya, onları yaşatmaya eğer varsa zihinlerdeki işgalleri sona erdirmeye mutlaka çaba sarf edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’na emek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAYINEVİ VE YAZARLARDAN FUARA BÜYÜK ÖVGÜ

Programda bir selamlama konuşması yapan Yazar Alişan Kapaklıkaya, Ordu Ulusal 1. Kitap Fuar’ına hayran kaldığını belirtti. Kapaklıkaya’nın ardından söz alan Hayat yayınları sahibi Hayati Bayrak ise konuşmasında, Ordu Ulusal Kitap Fuarı’nın her geçen yıl üzerine koyarak ilerlediğini ve ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin en iyi kitap fuarı olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından yayınevlerine plaketlerinin verilmesi ile program sona erdi.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6) haber (7) haber (8) haber (9)