PAZARYERİ ESNAFLARINA TEK TİP KIYAFET VE YAKA KARTI

Altınordu ilçesinde değişik mahallelerde kurulan semt pazarlarındaki esnaflara yeni düzenlemeler getirildi.

Belediye zabıta ekipleri tarafından sürekli denetlenen ve halkımızın talep ettiği çeşitli konular hakkında çalışmalar yürüten Altınordu Belediyesi yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Pazar esnaflarının vatandaşlar tarafından fark edilmesi ve belirlenen kurallara uymasının rahatlıkla denetlenmesi için tek tip kıyafet ve yaka kartı uygulamasına geçildi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş; Cumartesi pazarına giderek burada pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Proje’ye ilk olarak buradan start verdiklerini ifade eden Başkan Tekintaş; Pazarcı esnafı ile vatandaşların birbirlerinden ayırt edilebilmesi için bu çalışmayı başlattık. Bu çalışma içerisinde bizlere katkı sunan Ordu Esnaf Odaları Birlik Başkanı Aydın Bostancıoğlu’na ve Ordu Bakkalar ve Bayiler Odası Başkanı Fatih Demir’e teşekkür ediyoruz. Bu çalışmaya onlarda katkı sundular, dedi.

PAZARCI ESNAFINDA TANITIM KARTI OLACAK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş; Pazarda satış yapan pazarcı esnafı tek tip kıyafet giyecek ve reyonlarına isimlerinin yazılı bulunduğu tanıtıcı kartlarını koyacak. Vatandaşlar, esnafların yakalarında bulunan kimlik kartları ve tezgâh üzerinde bulunacak ürün bilgi kartlarıyla, karşılaştıkları olumsuz durumlarda hangi ürünü kimden aldığı konusunda bilgi sahibi olabilecek, diye konuştu.