ŞAHİNCİLİ MAHALLESİNİN İKİ YAKASI BİRLEŞİYOR

haber-5Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “30 Mart yerel seçimlerinde, Millete verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Engin Tekintaş,  Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Şahincili mahallesinde yürüttüğü yol çalışmasını yerinde inceledi.

Şahincili mahallesinin iki yakasını birleştirecek olan projenin son aşamada olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Milletimize söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şahincili mahallesinin iki yakasını birleştirecek olan bağlantı yolu çalışmaların da sona yaklaşıldı”diye konuştu.

Başkan Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada “Şahincili Mahallemizin iki yakasını birleştirecek olan yol çalışmamızda sona yaklaştık.  30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletimizin bizlerden isteği olan bağlantı yolu’nda ekiplerimiz son çalışmalarını yapıyor. Bu yol bitirildiğinde şehir içi trafik yükünü azaltmış olacak.  Bu proje tamamlandığın da vatandaşlarımız şehir içi trafiğe girmemiş olacak ve sorunsuz bir şekilde Şahincili mahallesinden bu bağlantı yolunu kullanarak evlerine gidebilecekler.  Altınordu Belediyesi olarak milletimizin bizlerden isteği olan, bizlerinde söz verdiği bu bağlantı yolunu bitirmek için gece-gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz ”şeklinde konuştu.

“İKİ YAKA BİR ARAYA GELECEK”

Çalışmaların tamamlandığında iki yakanın bir köprü ile birleştirileceğini kaydeden Başkan Engin Tekintaş “Bu proje ile Doğa kent başta olmak üzere, Güney kent ve diğer sitelere ulaşım bu bağlantı yolu üzerinden olacak ve şehir içi trafik rahatlamış olacak. Son aşamada olan bu proje tamamlandığında seyir terasları ile de bu alanı sosyal açıdan zenginleştirmiş olacağız ”ifadelerini kullandı.

“400 METRE UZUNLUĞUNDA 6 METRE YÜKSEKLİĞİNDE İSTİNAT DUVARI”

Şahincili mahallesinin iki yakasını birleştirecek olan projenin 400 metre uzunluğunda 6 metre yüksekliğinde istinat duvarı ile yaptıklarının altını çizen Başkan Engin Tekintaş “Altınordu Belediyesi olarak milletimizi daha rahat ulaşımını sağlamak için çalışma yapıyoruz. Bu kapsam da Şahincili mahallesinin iki yakasını birleştirecek olan bağlantı yolu için 400 metre uzunluğunda 6 metre yüksekliğinde istinat duvarı ve yeni yol açtık. Hedefimiz 2017 yılı içerisinde bu yolu tamamlayıp milletimizin hizmetine sunmak olacaktır” diye konuştu.

haber-1 haber-2