SANAT “ENGEL” TANIMIYOR

2015 yılı Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında Altınordu Belediyesinin başvuru sahibi olduğu  “Sanat İle Gülen Yüzler” projesi tüm hızıyla devam ederken, 32 engelli vatandaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat  Kursları‘nda müzik eğitimlerine başladı.

 Aralık ayına kadar devam edecek olan müzik kursunda  32 Engelli vatandaş Şan, Klasik Gitar, Ritm Kemençe ve Elektronik Klavye eğitimi alacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu’nda düzenlenen kurs açılış etkinliğine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Şube Müdürü Abdullah Özkan, Ordu İnsani Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Ilgaz, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ AİLELERİN VE ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 Açılışta konuşan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, engelli vatandaşların ve ailelerin yüzünü güldürmeye devam edeceklerini belirtti.

“Sanat ile Gülen Yüzler” projesinin hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tekintaş, “yaptığı konuşmada,  Hedefimiz, engelli kardeşlerimizin ve ailelerin mutlu olabilecekleri bir ortamı birlikte oluşturmaya çalışıyoruz. Proje ortaklarımız ile birlikte engelli kardeşimizin becerilerine göre farklı alanlarda eğitime tabi tutarak projemizi sürdürüyoruz. Ordu Büyükşehir ve Altınordu Belediyesi olarak kendini hayatta engelsiz hisseden tüm engelli kardeşlerimizin yüzünü güldürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün müzik eğitimi başlıyor. ‘Bende varım, ben bu işi başarabilirim’ diyen tüm engelli kardeşlerimize bir yol açmış olacağız. Ailelerin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Ayrıca proje ortaklarımıza bu projenin yürütülmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Ordu Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Müzik Kursu açılış programı Başkan Tekintaş’ın engelli kursiyerlere klasik gitar, kemençe gibi enstrümanları dağıtmasıyla sona erdi.