SİZLER BELEDİYELERİN GÜLEN YÜZÜ OLMALISINIZ

Altınordu Belediyesi tarafından Zabıta Personellerine yönelik Zabıta Mevzuatı ve Uygulamaları konulu eğitim semineri düzenlendi.

Altınordu Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleşen seminere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birim müdürleri, Altınordu, Akkuş, Fatsa, Kabadüz, Perşembe, Kumru ve İkizce Belediyelerinin zabıta personelleri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: ” MİLLETLE DİYALOĞUNUZUN EN İYİ ŞEKİLDE KURULMASI İÇİN BU TÜR EĞİTİM SEMİNERİNİ DÜZENLİYORUZ”

Seminerde “Sizler belediyelerin gülen yüzü olmalısınız” diyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Ordu şehrimizin yüzde 28 nüfusunu barındırıyoruz. 203 bini aşkın nüfusa hizmet ediyoruz. Günlük hareketli nüfus 250 bini aşmaktadır. Burada hedefimiz , bizim aynamız olan, dışarıda bizleri temsil eden zabıta personeli arkadaşlarımızın bilgili olması, deneyimli olması gerek yaptırımlar,ikazlar ve karşılıklı hal hatır sorma yöntemiyle milletle olan diyaloğumuzun en iyi şekilde kurulması için bu tür eğitim seminerini düzenliyoruz” diye konuştu.

 “HAKLI OLDUĞUNUZ HER KARARIN ARKASINDA BİZİM DESTEĞİMİZ VAR”

“İşinizde tecrübeli, bilgili, etkin ve yetkin olmak zorundasınız” diyen Başkan Engin Tekintaş, “‘Bugünü bir atlatalım yarın ne oluyorsa olur’ değil . Yarın nasıl planlanır, 10 yıl sonra nasıl olur, 50 yıl sonra bu ülke nasıl olmalıdır onun hedefi konulmalıdır. Kişiye göre davranmamanız , hak ve hukuku herkese hak ettiği şekliyle sunabilmeniz gerekmektedir. Biz bunu başarmaya çalışıyoruz. Mutlaka kanuni bilgilerden, yönetim bilgisinden, zabıtanın sorumluluklarından onunda ötesinde zabıtanın duruşunun nasıl olması gerektiğinin anlatıldığı bir seminerdeyiz. Buradan çıktığınızda buradan alınan bilgilerin sahaya nasıl yansıtacağımıza önce kendi zihninizde karar vermeniz gerekiyor. Bundan sonra sokağa çıktığınızda arkanızda güçlü bir iradenin varlığını hissederek uygulamanız ve sonucunu almanız gerekiyor. Haklı olduğunuz her karar, kişi ayırmaksızın sonuna kadar bizim desteğimizde olan kararlardır.” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Sadettin Özyazıcı tarafından iki gün boyunca seminere katılan personellere zabıta mevzuatı, kabahatler kanunu ve zabıtanın görev alanına giren tüm konular anlatıldı

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>