SMMM VE ZİRAAT ODASINA ZİYARET

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(SMMM) ile Altınordu Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Başkan Tekintaş’a ziyaretinden Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz eşlik etti.
Başkan Tekintaş, ilk ziyaretini Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na gerçekleştirdi.
Başkan Tekintaş ve beraberindekileri Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Yüksel ve Oda Yönetim Kurulu karşıladı.
Başkan Tekintaş, 1-7 Mart tarihinin Muhasebeciler Haftası olması dolayısıyla kendilerini ziyaret eden oda yönetimine iade-i ziyarette bulunduğunu belirtirken, Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve başarılı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Verginin kutsallığına da değinen Başkan Tekintaş, herkesin devlete karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Yüksel, Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu kaydetti.
Başkan Tekintaş, buradaki ziyaretinin ardından Altınordu Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen kongrenin ardından Başkan Uğur Cörüt ve Yönetimini ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.
Üyesi olduğu Altınordu Ziraat Odası’nı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “ Ziraat Odası’nın değerli başkanı, meclis başkanı ve yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Kongre sonrası ilk ziyaret dolayısıyla üyesi olduğumuz odamızı ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. Büyükşehir olduktan sonra odalarımızın da önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
İş birliği içerisinde yürütülecek bir çok projemizden söz edebiliriz. Önümüzdeki günlerde Ordu Üniversitesi başta olmak üzere diğer birimlerinde iş birliği içerisinde en temel ürünümüz olan fındığı yenileme ve geliştirme kapsamında neler yapabiliriz, bununla ilgili ne gibi projeler ortaya çıkartabiliriz araştırılması gerekmektedir. Bunun da ötesinde diğer sektörler olan Bal, Kivi ve örtü altı yetiştiriciliği konusunda çalışmalar ve projeler yapılması gerekmektedir. Bizde belediyeler olarak proje üretimi noktasında bizlere düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu kapsam da Üniversitemiz ve Kırsal Kalkınma ajansları ile görüşerek projeler hazırlayıp ortaya çıkartmamız gerekmektedir” şeklinde konuştu.