SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNDE İMZALAR ATILDI

Altınordu Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında, Altınordu Belediyesi’nde çalışan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik “Sosyal Denge Tazminatı” sözleşmesi imzalandı.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve BEM-BİR- SEN Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar ‘ın imza attıkları sözleşme kapsamında belediyede çalışan 67 memura sosyal denge yardımı yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda gerçekleşen Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi İmza Töreni’ne Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, BEM-BİR- SEN Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar, BEM-BİR- SEN Ordu Şubesi Genel Sekreteri Bülent Çakmak, Altınordu Belediyesi’nde görev yapan birim müdürleri ile personeller katıldı.

Törende bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye çalışanlarına verilecek sosyal denge tazminatının belediyenin mali imkanlarının dikkate alınarak olabilecek en iyi seviyede belirlendiğini söyledi

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “PERSONELİMİZİN HAK VE HUKUKUNU KORUYORUZ”

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Millet için çalışıyoruz ama zaman zamanda kendi personelimizin hak ve hukukunun korunması noktasında kararlıyız. Geçen yıl planlamış olduğumuz ve sosyal denge sözleşmesi gereği arkadaşlarımızın ekonomik kayıplarının önlenebilmesi, verdikleri hizmetin daha rahat yürütebilmesi adına hem refahını artırabilecek hem de çalışma azmini olumlu yönde değiştirebilecek kararlar almaya devam ediyoruz” dedi.

2 YIL BOYUNCA MEMUR ARKADAŞLARIMIZIN MAAŞLARINA 539 TL KATKI SUNDUK”

Memur maaşlarına 2017 yılına kadar 539 TL Sosyal Denge Tazminatı ekleneceğini kaydeden Başkan Tekintaş, “ Geçen yıl bu kararı yine sendikamızın yapmış olduğu bu çalışma ve bizim idare olarak yaptığımız görüşmeler sonucunda neticeye kavuşturmuştuk. Önümüzdeki 2 yıl yani 15 Ağustos 2017 tarihine kadar ne yapmamız gerektiğini idare olarak ve sendikanın yapmış olduğu talepler doğrultusunda bir karara bağlamak üzere toplantı gerçekleştirildi. Sonuçta hem idarenin rahat hareket edebileceği ve problem yaşamadan karşılayabileceği hem de sendika marifetiyle üye olan arkadaşlarımızın haklarını daha iyi korunabileceği bir süreci birlikte, basında da duyurduğumuz gibi noktalamış olduk. Bilindiği üzere 2014 yılında memur arkadaşlarımıza net 400 TL maaşlarına ilaveten sosyal denge ödemesi yapmıştık. Önümüzdeki 2 yıllık sürede uygulanmak üzere 539 TL net tüm arkadaşlarımızın maaşlarına ilaveten katkı sunduk. Hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu