SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDE GÖRDÜ, CEZAYI KESTİRDİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan fotoğrafta park yasağına uymadığını gördüğü makam aracına Zabıta Müdürünü arayarak ceza kestirdi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ramazan Bayramının üçüncü gününde esnaf ziyareti yaptığı esnada Makam Şoförü’nün kendisini bıraktıktan sonra aracı kaldırıma park ettiğini sosyal medya aracılığı ile öğrenerek  Şoförü’ne ceza yazılmasını istedi.

Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde gören Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Zabıta Müdürünü arayarak, aracının yayanın kullanacağı kaldırımı işgal ettiğini belirterek, ceza-i işlem uygulamasını istedi.

Zabıta Müdürü bu fotoğrafın gereğini yaparak Belediye Başkanlığı’na ait 52 FV 001 plakalı otomobile “Yaya Kaldırım İşgali” gerekçesiyle 91 TL ceza kesti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “ Biz göreve geldiğimiz günden itibaren kaldırım işgalinin önüne geçmeye çalışırken, bizim ekip arkadaşımızın böyle bir davranış sergilemesi doğru değil.  Sosyal paylaşım sitesinde bu fotoğrafı gördükten sonra hemen Zabıta Müdürüne  talimat vermek sureti ile araç sürücümüze ceza-i işlem uygulattık. Bu fotoğrafı çekip sosyal medyaya yükleyen arkadaşımıza da bizi uyardığı için teşekkür ediyorum. İdareciler olarak öncelikle bizlerin bu konulara hassas davranması gerekiyor. ‘ Yollar araçların, Kaldırımlar Yayaların’ diyoruz. Bizler topluma örnek olması gereken insanlarız. Hatayı kendi şoförüm bile yapsa affetmem” dedi.