SOSYAL PROJELERE OLAN DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında yaptırılan kumbarada her gün ihtiyaç sahibi çocuklar için kitap ve oyuncak birikiyor.

Altınordu Belediyesi tarafından 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde hayata geçirilen Kitap ve Oyuncak kumbarasına olan ilgi her geçen gün artıyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Başlattıkları kitap ve oyuncak toplama kampanyasıyla ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini güldürmek istediklerini” söyledi.

Sırrıpaşa ve İsmet Paşa Caddelerine konulan Kitap ve Oyuncak Kumbarası’na vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, ”3 ay önce sosyal sorumluluk projesi kapsamında Altınordu şehir merkezine yerleştirdiğimiz 2 adet Kitap ve Oyuncak Kumbarası’na vatandaşların ilgisi oldukca fazla. Şu ana kadar 507 adet kullanılabilecek durumda olan kitap, 653 adet oyuncak toplanmıştır.Bunların haricinde 650 kg atık kağıt ise geri dönüşümde kullanılmak üzere alınmıştır. Burada biriktirilen oyuncak ve kitaplar Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri tarafından elden geçirilerek Kütüphane İl Müdürlüğü’ne teslim ediliyor. Ben öncelikle Altınordulu vatandaşlarıma gösterdikleri sosyal sorumluluklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan, sırrıpaşa ve ismet paşa caddelerine konulan kitap ve oyuncak kumbarası’nı bazı kişi yada kişilerin tahrip ettiğini ifade eden Başkan Tekintaş sözlerine şöyle devam etti.

“51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde hayata geçirilen Kitap ve oyuncak kumbarasını bazı kişi yada kişilerce tahrip ediliyor. Ben hemşehrilerim’den bu kumbaralara sahip çıkmalarını ve tahrip edenlerin polis ya da zabıtaya haber vermelerini istiyorum” diye konuştu.