SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesi tarafından 51. Kütüphaneler Haftası Etkinliği çerçevesinde hayata geçirdiği “Kitap ve Oyuncak Paylaşım Evi’ne” vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor.

Altınordu Belediyesi tarafından Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçe merkezinde Sırrıpaşa ve İsmetpaşa caddelerine koyulan “ Kitap ve Oyuncak Paylaşım Evi’ne” şuana kadar 1170 kitap geldiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz ayrıca 2400 kilogram geri dönüşüm malzemesi biriktirildiğini kaydetti.

Toplanan oyuncakların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyleyen Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz bunun yanında 1170 adet kitabın Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil’e teslim edildiğini söyledi. Kitap tesliminde bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz şunları söyledi.

“ Altınordu Belediyemizin başlatmış olduğu “ Kitap ve Oyuncak Paylaşım Evi” projesi sayesinde şuana kadar toplanılan binlerce kitap ve oyuncak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ve gençlerimize ulaştırıldı. Belediyemizin her alanda sosyal projelere olan desteği devam edecek. Ben öncelikle bu projenin yürütülmesine öncülük eden Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Altınordu Belediyesinin bu çalışmasını taktir ile karşıladığını belirten Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil “ Belediyemizin başlattığı projeyi taktir ile karşılıyorum. Bu proje sayesinde kitap ihtiyacı olan birçok çocuğumuzun kitap ihtiyacı karşılandı. Böyle projelerin devamı çok önemli. Altınordu Belediyesinin hayata geçirdiği bu projenin diğer ilçe belediyelere de örnek teşkil etmesini diliyorum” diye konuştu