STANDARTLARI YÜKSEK BETON YOLLAR YAPIYORUZ

Altınordu Belediyesi tarafından 2015 yılında yapılması planlanan “72 mahallede 72 kilometre beton yol” projesi hayata geçirildi.
İlk etapta Oğmaca mahallesin’de başlayan beton yol çalışmaları son olarak Eyüplü mahallesi ile devam etti. 800 metrelik beton yol çalışmasını Başkan Yardımcısı Fatih Evli ile birlikte yerinde inceleyen Altıonordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Hedefimiz, Mayıs ayı sonuna kadar 72 Mahallede 72 kilometre beton yol yapmaktır” dedi.
Belediye Başkanı Engin Tekintaş, açıklamasında şunları söyledi. “
Eyüplü Mahallesi beton yol çalışması yaptığımız mahallelerimizden bir tanesidir. Altınordu Belediyesi olarak her mahallede betona ulaşmak için özel bir çalışma yapıyoruz. Ben öncelikle hayırsever vatandaşlarımızı , katkı sunan kardeşlerimizi takdir ediyorum. Hem Belediye ile geçmişte de İl Özel idare ile bireysel olarak yaptıkları işbirliği sonucunda beton dökümü yaptılar.
Biz de geçmiş süreçten beri ciddi bir beton çalışması yapıyoruz. Ama bugün yaklaşık 800 metrelik beton dökümü sonucunda Eyüplü, Bayadı, Alembey ve Yıldızlı mahallelerini arka bölgelere bağlayan yol güzergahlarını tek tek betonlamaya devam ediyoruz. Bulunduğumuz noktada çalışmaların ne kadar kurallı bir şekilde yürüdüğünü tespit ettik.
Beton dökümün rastgele bir dökümden ibaret olmadığının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş; “ Sıkıştırma (vibratör) yoluyla yol düzenlerini şekil alarak, virajları daha da kontrollü hale getiriyoruz. Bunun yanında, su kanallarını da betonla kaplamak suretiyle yolun kullanım ömrünü uzatmış oluyoruz. Aynı zamanda kullandığımız beton kalınlığında 20 cm standartını mutlaka koruyoruz. Firmalarımız da bu hassasiyeti korumaya devam ediyor. C20 ‘nin altında beton kalitesi olmayacağını başta şartnamede ifade etmiştik. Bunun üzerinde bir uygulamayla devam ettiklerini görüyoruz, bu da bizi memnun ediyor. Bunun için burada hata ve eksiklikleri giderme noktasında hem firmaları ikaz etmiş oluyoruz, hem de yaptıkları doğruları da takdir ediyoruz. Ben özellikle Eyüplü Mahallesi sakinlerine ve Tüm Altınordulu hemşehrilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hedefimiz; Mayıs ayı sonuna kadar 72 km’lik beton yolu 72 mahallenin tamamında bitirerek milletimizin hizmetine sunmaktır” şeklinde konuştu.