“TEMİZLİĞİ, SEFERBERLİK OLARAK GÖRÜYORUZ”

temizlik

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahallelerde sürdürülen temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.Temizlik çalışmalarının tüm mahallelerde sürdürüleceğini belirten Başkan Tekintaş,  vatandaşlardan yapılan temizliğe sahip çıkmasını istedi. Şirinevler Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tekintaş, ilçe genelinde yürütülen temizlik çalışmaları ile ilgili Temizlik İşleri Müdürü Yunus Aktaş’tan bilgiler aldı.

temizlik1İnceleme sonrasında değerlendirmede bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Daha önce ifade ettiğimiz gibi bizim ilk işimiz saha temizliğidir. Çöp toplama, moloz, hafriyat, ot ne varsa engel gördüğümüz her şeyi temizlik ile ilgili çalışma başlattık. Bunu seferberlik olarak görüyoruz” dedi

“EN İYİ TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR”

“Mahalle mahalle temizliğe başladığımız bir dönemdeyiz. Bununla ilgili Şirinevler mahallemizden başlamış olan bir çalışmayı yerinde görüyoruz” diyen

temizlik3Başkan Tekintaş, şöyle konuştu: “Bu mevkide Karacaömer, Eskipazar bölgesinin geçiş noktaları ama yol boyunda olan hafriyatların fazla gözüken molozları, dökülenleri ne varsa temizleyip, şehirde bir genel temizlik oluşturmak istiyoruz. Ondan sonra ayrıntıya girerek bilhassa Fen İşleri Müdürlüğümüz, Ordu Su Kanalizasyon İşleri (OSKİ) ve diğer birimlerimizle birlikte genel hazırlık çalışması sürdürmeye devam edeceğiz. Temizlik çalışmalarının tüm mahallelerde sürdürüleceğini ifade etmek istiyorum. Bu yapılan temizliğe milletimizin sahip çıkması gerekiyor.

temizlik2Biz kirletilmesin diye bir hazırlık yapıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘En iyi temizlik kirletmemektir.’Yaptığımız çalışmalara milletimizin sahip çıkması en önemli dileğimizdir. Arkadaşlarımıza yardımcı olmaları gerekiyor. Sahada kum çakıl, hafriyat bırakmamaları gerektiğini ifade ediyoruz. Eğer böyle bir konu bizim temizliğimizden sonra gündeme gelirse onunla ilgili yasal olarak yapmamız gereken çalışmaları da mevzuata uygun şekilde sürdürmeye devam edeceğiz ”