TİYATRO İNSANA AYNADIR

haber (2) haber (3) haber (1)Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

 

“TİYATRO İNSANA AYNADIR”

 

Tiyatronun insanların dünyasından kesitler sunan bir sanat dalı olduğunu vurgulayan Başkan Tekintaş, “Yaşamdan kesitler sunması nedeniyle tiyatro insanlara aynadır” dedi.

Başkan Engin Tekintaş’ın tiyatrolar günü nedeniyle yayınladığı mesaj şu şekilde, “Tiyatro öylesine güzel bir sanattır ki; oyun sahnesi ile izleyenleri bütünleştirir, onları bir yaşam dünyası içine çeker. O sahnede oynanan oyun belki günlük yaşamımızda her gün karşılaştığımız olaylar belki de hayal ettiğimiz dünyaya ilişkindir. Ancak ne olursa olsun tiyatro insanın dünyasından bizlere kesitler sunar. Tiyatro diğer sanat dalları içinde soluk alan, canlı tek sanat dalıdır. Kuşkusuz her insan o sahnede kendisine rol bulur. Tiyatro bu açıdan bakıldığında da insana ayna olur. Yaşama bir pencere açmak, yaşama dair olayları izlemek, bunu yüreğimizde hissetmek için herkesi tiyatro izlemeye davet ediyoruz.”

 

PİJAMALI ADAMLAR” SAHNE ALACAK

 

Sanata ve Sanatçıya olan desteğe her zaman devam edeceklerinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü”ne özel bir tiyatroyu hemşehrilerimiz ile buluşturuyoruz. İstanbul Meydan Sahnesi tarafından sahnelenen “Pijamalı Adamlar” tiyatro oyununu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde,hemşehrilerimiz ile buluşturuyoruz. Ordu Kültür Sanat Merkezinde saat 19:30’da sahne alacak olan “Pijamalı Adamlar” tiyatro oyunu tamamen ücretsizolacaktır.Tüm hemşehrilerimizi bu oyuna davet ediyorum” diye konuştu.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>