TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 170. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, polisin gücünü halktan ve kanunlardan alarak, görevini her zaman fedakarca yaptığını, toplumun güvenini ve takdirini kazandığını belirtti. Başkan Tekintaş mesajında şu ifadelere yer verdi;
“1845 tarihi, Türk Emniyet Teşkilatımız açısından önemli bir tarihtir. Çünkü bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilat; 10 Nisan 1845 tarihinden itibaren Polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatımızın kuruluş günü olarak kabul edilmiştir. Emniyet teşkilatımız 1845 tarihinden bugüne kadar 170 yıldır milletimizin huzuru, asayişi, güvenliği ve mutluluğu için hayatın her alanında fedakârca hizmet vermektedir. Polislerimizin gece ve gündüz demeden günün 24 saati canları pahasına yüksek fedakârlık içinde verdikleri bu hizmetlerin her türlü takdir ve saygının üstünde olduğuna inanmaktayım.
Bu duygu ve düşünceler içinde Emniyet teşkilatımızın 170.kuruluş yılını ve polis haftasını kutluyor, şehit polislerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”