BAŞKAN TEKİNTAŞ, TÜRKİYE 1. ÖDÜLLENDİRDİ.

LYS sınavında 4 puan türünde Türkiye  1’incisi olan Altınordu Fen Lisesi öğrencisi Safa Can Medin, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret etti.

Ordu Fen Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Safa Can Medin, LYS sonuçlarına göre MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olarak Ordu’nun gururu oldu.

Sefa Can Medin ve babasını Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş makamında konuk etti.

Başkan Tekintaş, ziyarette yaptığı konuşmada, Safa Can Medin’e başarısından dolayı teşekkür ederken, şöyle konuştu: “Safa Can Medin gencimizi tebrik ediyorum. Ordu ili ve Ordulular adına çok gururlandık. Üniversiteye giriş sınavında Matematik-Fen gurubunda özellikle en zor diye saydığımız 4 puan puan türünün 4’ün de de Türkiye 1’incisi olmak ayrı bir güzelliktir. Bu zamana kadar sarf ettiği emek, gayret için teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyoruz. Anne, Baba ve yetiştiren öğretmenlerini tebrik ediyorum. Milli Eğitim olarak Ordu ilinde yapılan çeşitli yatırımların getirdiği neticeyi de görmek ayrıca geçmiş dönemde İl Genel Meclisi Başkanlığı görevinde bulunan ve şimdide Belediye Başkanlığı görevini yürüten bir kardeşiniz olarak benide son derece mutlu ve memnun ediyor. Şuan inanıyorum ki , Başarılamayacak hiç bir şey yoktur, bunu da Safa Can Medin başardı. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.

MEDİN: “ BAŞKANIMIN TEBRİK MESAJI BENİ MUTLU ETTİ”

Safa Can Medin ise, “ Öncelikle çok mutluyum. Sayın Başkanımızın bana attığı tebrik mesajları da çok mutlu etti. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Tekintaş, konuşmaların ardından Safa Can Medin’e çeşitli hediyeler takdim etti.