“Üniversitemiz, Gözbebeğimiz”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş; Ordu Üniversitesi’nin şehrin ve kendilerinin gözbebeği olduğunu söyledi. Başkan Tekintaş, “Altınordu’yu Ordu’nun, Ordu’yu da Türkiye’nin önemli ve özellikli yerleşim yeri haline getirmek için üniversitemizle birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Ordu Üniversitesi(ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz ve beraberindeki öğretim görevlileri Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Tekintaş, ziyarette yaptığı konuşmada, “Üniversite bizim en önemli iş birliği yapabileceğimiz kurumlardan bir tanesidir. Sadece zirai olarak değil, iktisadi, ARGE,  alt yapı, bilgi, iletişim, teknoloji gibi tüm alanlarda bir bütünlük içerisinde çalışabileceğimiz bir kurum. Üniversite bizim göz bebeğimizdir. Gelecekte bizimde katkı sunup, hem öğrencilerimizin problemlerinin çözümüne katkı sunabilmek, hem de başka alanlara katkı sunup gelişebilmek adına üniversiteye önerebileceğimiz çalışmalarımız olacaktır.  Karşılıklı olarak bunları paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde bir araya gelerek özel çalışmalarda bulunacağız. Avrupa Birliği projeleri üretirken Üniversitemize ihtiyacımız var. Bilgi ve tecrübeyi birlikte paylaşarak, Altınordu’yu Ordu’nun, Ordu’yu da Türkiye’nin özellikli   ve önemli yerleşim yerleri arasına taşıyacağız” şeklinde konuştu.

odü1PROF. DR. KARADENİZ: “KENDİSİNİN BU HİZMETİN FAZLASIYLA ÜSTESİNDEN GELECEĞİNE EMİNİZ.”

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz ise, Başkan Engin Tekintaş ve ekibine görevlerinde başarılar dileyerek, şöyle konuştu; “ Çok eski bir dostluğumuz var. Kendisinin bu hizmetin fazlasıyla üstesinden geleceğine eminiz. Çok tecrübeli bir ağabeyimiz. Bizde Ziraat Fakültesi olarak Ordu’da bir çok alanda çalışıyoruz. Başta fındık ve diğer tarım sektörlerinde de hizmetimize devam ediyoruz. Fındığa inşallah belediyemiz ile birlikte çok güzel hizmetler edeceğiz. Bu sene özellikle bir afet yaşıyoruz. Bununla ilgili belediye başkanımıza bazı niyet ve fikirlerimizi bildirmek üzere ziyaret ettik. İnsanlar gerçekten çok mağdur durumda. Merkeze bağlı mahallelerde oldukça fazladır. Mahallelerdeki vatandaşlara neler yapılabilir? mali destekler verilebilir? Devlet neler yapabilir? Bu konuları ve görüşlerimizi bu ziyaretimizde başkanımız ile paylaşacağız.” şeklinde konuştu.