“VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERDİK”

Altınordu Belediyesi tarafından yeni meydan projesi kapsamında Aziziye (Yalı) Camii önünde bulunan Tuvalet ve Lostra Salonu’nun yıkımının ardından yer altına yapılacak tuvalet için çalışmaları devam ederken, vatandaşların tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi için geçici tuvaletler monte edildi.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeni meydan projesinin tamamlanmasıyla vatandaşların memnuniyetini kazanacaklarını belirtirken, mevcut tuvaletin yıkılmasıyla oluşan mağduriyetin giderilmesi amacıyla 4 adet geçici tuvalet kabininin Yalı Cami önündeki parka yerleştirildiğini söyledi.
Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, “ Yalı Cami bizim tarihi eserlerimiz içerisinde en önemli yeri işgal ediyor . Dolayısıyla etrafının açılıp korunabilmesi için o alanda bulunan lostra salonu ve tuvaletlerin yıkımının ardından yer altına yapılacak tuvalet için çalışmalara başladık. Bu esnada oradan hizmet alan vatandaşlarımıza sıkıntı vermiş olabiliriz. Onun için çözüm olarak 4 adet geçici tuvalet yerleştirdik. Bundan sonra işi hızla bitirip bundan sonra bahsettiğimiz projeyi hayata geçirip oradaki mağduriyeti ortandan kaldırıp, o alanı meydan düzenlemesine kavuşturmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz de bu alanın yan tarafında bulunan kendi hizmet binası önünde de meydan çalışmasına devam ediyor. Alt bölgede bulunan parkı da bu alana entegre ederek burayı bütünlük haline getirmek istiyoruz. 2 ay içerisinde yer altına tuvaleti yaparak üzerini de meydan haline getirip milletimizin hizmetine sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.
Öte yandan yer altına yapılacak olan tuvalet projesinde Bay, Bayan lavaboları, abdesthaneler, engelli asansörü, engelli lavaboları ve bebek emzirme odasına yer verilecek.