VERGİ TAKSİTLENDİRMEDE SON BAŞVURU 1 ARALIK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 2014 Torba Yasa olarak bilinen vergi borcu yapılandırmasında son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğunu hatırlatarak, Altınrdu Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların Ruhsat Denetim Müdürlüğü Tahsilat Şefliği’ne başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Tekintaş, 2014 Torba Yasa ile bazı vergi borçlarının taksitlendirme ve faiz yükünden kurtulma imkanı sunduğunu belirterek, 6552 sayılı kanun kapsamında borçların yapılandırıldığını ifade ederek şunları söyledi.

“Bu kanun kapsamında 30 Nisan 2014 tarihine kadar vadesi geçtiği halde ödenmemiş olan borçlar taksitlendirme yapılabilecek. Yapılandırma için son başvuru tarihi ise 1 Aralık 2014. Bu tarihten sonra başka bir başvuru almayacağız, Vatandaşlarımızın bu tanınan haktan yararlanmaları ve mağdur olmamaları için en kısa zamanda Belediyemiz Ruhsat Denetim Müdürlüğü Tahsilat Şefliği’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Unutulmamalı ki, Belediyemize yapılan ödemeler Altınordu’ya tekrar hizmet olarak geri dönecektir” şeklinde konuştu.