VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON TARİH 31 ARALIK

VERGİ TAKSİTLENDİRMEDE SON BAŞVURU YARIN

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 2014 Torba Yasa olarak bilinen vergi borcu yapılandırmasının son başvuru tarihinin 31 Aralık 2014 olduğunu hatırlattı.

Altınordu Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırmak için son bir günlerinin kaldığını belirten Başkan Tekintaş, borçlu vatandaşların Ruhsat Denetim Müdürlüğü Tahsilat Şefliği’ne başvurmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Tekintaş, 2014 Torba Yasa ile bazı vergi borçlarının taksitlendirme ve faiz yükünden kurtulma imkanı sunduğunu belirterek, 6552 sayılı Kanun kapsamında borçların yapılandırıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Bu kanun kapsamında 30 Nisan 2014 tarihine kadar vadesi geçtiği halde ödenmemiş olan borçlar taksitlendirme yapılabiliyor. Yapılandırma için son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2014. Bu tarihten sonra başka bir başvuru alamayacağız. Vatandaşlarımızın bu tanınan haktan yararlanmaları ve mağdur olmamaları için 31 Aralık 2014(Yarın) Belediyemiz Ruhsat Denetim Müdürlüğü Tahsilat Şefliği’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Unutulmamalı ki, Belediyemize yapılan ödemeler Altınordu’ya tekrar hizmet olarak geri dönecektir” şeklinde konuştu.