Vezneler Emlak – ÇTV Ödemeleri için Cumartesi Günü de Hizmet Verecek

8Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  31 Mayıs Cumartesi günü sona erecek olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2014 yılı 1. taksit ödemeleri için Altınordu Belediyesi’nin veznelerinin Cumartesi günüde hizmet vereceğini söyledi.

Başkan Engin Tekintaş, vatandaşların Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerini Cumartesi günü saat 17.00’a kadar ödeyebileceklerini hatırlatırken yaptığı açıklamada, “31 Mayıs Çevre Temizlik ve Emlak Vergilerimizin ilk taksitinin ödemesinin son günüdür. Bu nedenle veznelerimiz Cumartesi günü hizmet verecektir. Bu vesileyle son günüde vatandaşlarımızın en iyi şekilde değerlendirebilmesi ve yükümlüğünü yerine getirebilmesi  için mesaide olacağız. Özelikle tahsilat birimlerimiz bu noktada görevlerini sürdürmeye devam edecekler. Biz bu hizmetleri sürdürüyoruz. Sürdürdüğümüz bu hizmetlerin bizim açımızdan en önemli tarafı, bu hizmeti verebilmek ve ekonomik olarak kaynağı temin edebilmektir” dedi

“EN ÖNEMLİ KAYNAK ÇEVRE TEMİZLİK VE EMLAK VERGİSİDİR”

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin belediyelerin önemli gelir kaynakları arasında yer aldığını kaydeden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Köyden mahalleye dönen 69 mahallemizdeki mücavir alanlar dışındaki alanları dikkate alarak onların böyle bir yükümlülüğü söz konusu değildir. 5 yıl böyle gidecektir. Ama mücavir alanlarımız mahallelerimiz bu noktada hizmet veren diğer iş yeri birimlerimizin de çevre temizlik ve emlak vergilerini 1. Taksitinin son ödemeleri 31 Mayıs Cumartesi günü sona ereceği için saat 17.00’a kadar tüm Halkımızın duyarlı olmasını bu yükümlülüğü yerine getirmesini istiyoruz. Bizde aldığımız bu kaynaklar ile hizmetlerimizi en üst seviyede sürdüreceğimizi ifade ediyoruz. Hemşehrilerimizin bu hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi.